28 kwietnia 2023r. klasy 3a i 3 b wybrały się do najstarszej w Polsce Kopalni Soli „Bochnia”. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie : Monika Kaczmarek, Hanna Matyja, Anna Potocka oraz Sylwia Dudkiewicz. Do podziemi bocheńskiej kopalni zjechaliśmy górniczą windą i tak zaczęliśmy zwiedzanie Królestwa Skarbnika. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądała praca w dawnej kopalni, przewodnik opowiedział legendę związaną z wydobyciem soli w Bochni, odwiedziliśmy Kaplicę św. Kingi. Spotkaliśmy Skarbnika, tajemniczą postać, opiekuna kopalni strzegącego jej skarbów i tajemnic. Największą radość sprawiła dzieciom przejażdżka górniczą kolejką. Podczas zwiedzania solnych korytarzy wyjątkową atrakcją była Podziemna ekspozycja multimedialna. Pełna niezapomnianych wrażeń wycieczka zakończyła się w podziemiach kopalni pysznym obiadem, zabawami w hali sportowej oraz kupowaniem pamiątek i soli bocheńskiej.

Spotkanie z kupcami włoskimi 🙂

Powódź w kopalni