ROK SZKOLNY 2023/2024

Świąteczna paczka dla zwierzaczka🎄🧑‍🎄🐕‍🦺🦮

„Pragniemy poinformować, że udało nam się dzisiaj (15.12) przygotować dwie duże paczki łakoci i nie tylko dla piesków ze Schroniska Psiakowo pod Lasem, które dostarczymy przed świętami dla tych najbiedniejszych, żeby umilić także im święta. Przekazujemy te paczki od wszystkich dzieci naszej szkoły, które nie są obojętne na krzywdę zwierząt. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w naszej świątecznej akcji.

Wolontariat Iskierki”

POMOC DLA LIBANU

„Drodzy Państwo, pragnę poinformować, że Wolontariat  działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach pragnie dołączyć się do akcji międzynarodowej za pośrednictwem fundacji Redemptoris Missio, z którą aktywnie współpracujemy .

Magdalena Jędryka”

Już 16 listopada z lotniska wojskowego w Balicach wyruszy samolot wojskowy wiozący pomoc humanitarną z Fundacji „Redemptoris Missio” na Bliski Wschód. Wysyłana pomoc humanitarna będzie się składać z trzech i pół tony mleka modyfikowanego i kaszek dla niemowląt.

W kolejnych transportach będziemy chcieli wysłać również pakiety higieniczne dla ludności libańskiej, która masowo opuszcza tereny przygraniczne. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że konflikt izraelsko – palestyński rozleje się po całym regionie. Z Libanu w zeszłym tygodniu Hezbollah wystrzelił 20 rakiet w kierunku Wzgórz Golan i Górnej Galilei. Izraelska armia odpowiedziała ogniem miejsca, z których wystrzelono rakiety. Libańskie szpitale zaczynają gromadzić zapasy krwi. Dnia 15 października 2023r. została ostrzelana rakietami szkoła dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w wiosce Aita El Chaab, na południu Libanu.

Wraz z innymi organizacjami humanitarnymi apelujemy o powstrzymanie działań zbrojnych w Strefie Gazy. Ani ludność cywilna, ani personel medyczny, ani szpitale nigdy nie mogą być celem ataków. Domagamy się natychmiastowego zawieszenie broni w Strefie Gazy i powstrzymania rozlewu krwi ludności cywilnej. Ludzie w Gazie stoją w obliczu rosnącej katastrofy humanitarnej z powodu całkowitego oblężenia, ciężkich bombardowań i ataków. Szpitale są przepełnione rannymi osobami, brakuje leków, środków spożywczych i paliwa do generatorów… To niewyobrażalne piekło dzieje się na oczach całego świata.

We wszystkich konfliktach zbrojnych i wojnach najbardziej cierpią najsłabsi i najbiedniejsi. Ci którzy ponoszą odpowiedzialność za te konflikty nie liczą się z cierpieniem innych. Istnieje realne zagrożenie, że konflikt zbrojny rozleje się na pobliski Liban, gdzie od wielu lat pomaga Fundacja „Redemptoris Missio”. Jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia, gdy tylko zostaną otwarte bezpieczne korytarze pomocy humanitarnej.

Przekazane zostaną pakiety żywnościowe i higieniczne oraz leki i środki medyczne. Planowane jest także udzielenie podstawowej pomocy medycznej i psychospołecznej dla ofiar konfliktu. Działania pomocowe dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie można wesprzeć, dokonując wpłaty na konto Fundacji. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”Pobierz obrazki

ROK SZKOLNY 2022/2023

DRODZY PRZYJACIELE FUNDACJI
Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas szczególny,
czas, w którym ŻYCIE zwycięża nad śmiercią,
a zwątpienie i smutek ustępują miejsca radości.

Niech przeżycie Świąt Wielkanocnych przyniesie nam nadzieję,
która nie gaśnie mimo przeciwności.
Niech pokój nastanie wszędzie tam, gdzie trwają wojny!
Niech dobro czynione bezinteresownie zaowocuje w obdarowywanych. Odpowiedzmy miłością na nieskończoną MIŁOŚĆ,
która przeszła przez krzyż i niewyobrażalne cierpienie,
abyśmy mogli żyć wiecznie…Pobierz obrazki  

ROK SZKOLNY 2021/2022

Wolontariat dołącza się do akcji już trwającej   w naszej szkole.

ROK SZKOLNY 2020/2021

ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD REDEMPTORIS MISSIO

Zmartwychwstanie jest znakiem zwycięstwa życia nad śmiercią,
wiary nad zwątpieniem i miłości do drugiego człowieka
nad egoizmem.

Wielkanoc to czas nadziei i czas odradzania się.
Z całego serca życzę by ono się w nas nieustannie dokonywało.

W imieniu całego zespołu Fundacji życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania Ducha.

Niech Zmartwychwstanie, napełni nas pokojem i wiarą, niech da siłę
w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Proszę przyjąć nasze najszczersze i najserdeczniejsze życzenia.

Niech Dobro do Ciebie powróci!”

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Może nie będą takie jak zawsze, ale na pewno będą szczególne…
To właśnie teraz dowiadujemy się jak ważni w naszym życiu są ludzie.

Niech Dobro do Ciebie powróci, a Boża Dziecina przyniesie pokój
i wytchnienie.

Niech się zdarzy jakiś, choćby najmniejszy cud, a Ty będziesz umiał go dostrzec jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem.
Niech przy stole towarzyszy Ci myśl, że jeśli komuś pomogłeś to Twoje życie ma głęboki sens…
Tylko tyle i aż tyle życzymy Ci na te Święta…

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Justyna Janiec-Palczewska wraz
z Zespołem Fundacji „Redemptoris Missio”.


Wolontariat rozpoczyna działalność już po raz 10 w naszej szkole. Ciesząc się z faktu, że powróciliśmy do szkoły, znów zabieramy się do pracy. Oto nasze plany na pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021:
1.Zbieramy artykuły potrzebne dla Libanu(info na plakacie poniżej)
2.Można  wspomóc tą akcje  wykonując przelew na  konto podane niżej
3.Od listopada będziemy zbierać słodycze dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Krakowie
4.Zrobimy Świąteczną Pakę dla Zwierzaka i przekażemy do Schroniska w Dyminach. MoŻna będzie przynieść karmę, koce, zabawki dla zwierząt.
Wolontariusze będą odbierać potrzebne rzeczy od dzieci w wyznaczonych terminach.
5.Nasi najstarsi Wolontariusze będą zajmować się dziećmi na świetlicy szkolnej.

Poniżej w linkach, w których znajdują się plakaty znajdują się informacje na temat tegorocznych form pomocy. Zachęcamy do niej serdecznie!

http://sp9.kielce.eu/wp-content/uploads/plakatSzkola.pdf

http://sp9.kielce.eu/wp-content/uploads/plakatWplaty.pdf

Pomoc Afryce….

W ramach pracy wolontariatu zachęcamy wszystkich do pomocy Afryce. Tym razem musimy pomóc w ten sposób, gdyż sytuacja, w której się znaleźliśmy nie pozwala na pracę w szkole. Informacja o tym jak możemy pomóc poniżej. Pozdrawiamy i pamiętamy!

Drodzy rodzice!

  Bardzo prosimy Was o wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców Afryki. Misjonarze biją na alarm. Obowiązek izolacji sprawia, że zaczyna brakować żywności. W Afryce nikt nie robi zapasów. Osoby utrzymujące siebie i swoje rodziny  z dorywczych zajęć potraciły źródło zarobkowania, ceny żywności bardzo wzrosły. Wiemy, że los najbiedniejszych nie jest Wam obojętny. Może uda Wam się zmobilizować swoich podopiecznych i dołączyć do Akcji (choć oczywiście wiemy jak będzie to trudne). Zbiórka dostępna jest tutaj: https://medycynamisjach.org/puszka-dla-maluszka-epidemia-glodu. Bardzo prosimy też o rozpropagowanie i udostępnianie tej zbiórki, by ta informacja trafiła do jak największej ilości odbiorców. My ze swej strony, wzorem poprzednich Akcji, na Waszą prośbę skierowaną na dres medicus@ump.edu.pl wyślemy podziękowania dla Was i wskazanej przez Was instytucji.

Bardzo serdecznie pozdrawiamy!

Zespół Fundacji „Redemptoris Missio”

Zachęcamy Was do śledzenia działań Fundacji w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/, https://www.instagram.com/redemptoris_missio

Drodzy Przyjaciele Fundacji!
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.  W tym roku, gdy świat zatrzymał się w swym pędzie i uświadomił nam jak bardzo kruche jest życie naszych bliskich i nasze, te święta będą szczególne.  Niech Blask Zmartwychwstania rozświetli wszystkie Wasze smutki i niepokoje. Niech przyniesie radość z rzeczy, które do tej pory wydawały się małe. W tym trudnym czasie posyłamy Wam nasze ciepłe myśli i dziękujemy za wszystko, co robicie dla innych ludzi.
 Pełnych nadziei świąt Wielkiej Nocy życzy 
 

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Fundacji „Redemptoris Missio”
wraz z zespołem Fundacji, naszymi wolontariuszami i misjonarzami, z którymi wspólnie możemy nieść pomoc.

Dziękujemy za wszystko co do tej pory dla nas uczyniliście. 
o wspaniale, że możemy Was znać i razem działać dla dobra innych ludzi.


Szanowni Państwo! 

logo Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Dziękujemy za wsparcie, jakiego udzielili Państwo najuboższym pacjentom misyjnych szpitali.

Każdego dnia w Fundacji przekonujemy się o tym ile dobrego możemy zdziałać dzięki Ludziom dobrej woli. Tony pomocy wysłane do Afryki pomogą tysiącom ludzi. Naszym pacjentom i podopiecznym przywracamy nie tylko zdrowie, ale również godność. Dziękujemy z Państwa wsparcie i nieustająco ośmielamy się prosić o więcej.

Trwa właśnie okres rozliczeń podatkowych, wystarczy w odpowiednią rubrykę wpisać KRS Fundacji Redemptoris Missio 0000039129 i po raz kolejny wesprzeć nasze działania.

Każdy uśmiech, który widzimy, każde dziękuję, które słyszymy jest właśnie dla Państwa. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Nie trudno jest być dobry, wystarczy tylko chcieć.

www. medicus.ump.edu.pl

609 210 184

Junikowska 48

60-163 Poznań

Działania wolontariatu w I semestrze

12 stycznia 2020 roku 63 wolontariuszy naszej szkoły kwestowało podczas 28 finału WOŚP na ulicach naszego miasta. Zebrana kwota  34 561 57 zasługuje na pochwałę. Nawiązaliśmy współpracę z fundacją Redemptoris Missio. Dostaliśmy podziękowanie za przeprowadzenie akcji „Opatrunek na ratunek”. Tzn. pracę na rzecz najuboższych mieszkańców świata. 6 grudnia odwiedziliśmy naszych małych przyjaciół w Krakowie. Rozdaliśmy paczki mikołajkowe i spędziliśmy cudowne chwile, które pozostaną w naszej pamięci. Przed świętami Bożego Narodzenia ze Świąteczną Paką dla Zwierzaka udaliśmy się do schroniska w Dyminach, by zawieźć tam potrzebne rzeczy: karmę, koce itp. Nie zapomnieliśmy o świetlicy i nadal bawimy się i pomagamy w odrabianiu lekcji dzieciom, które tam przebywają. Cały czas zbieramy także nakrętki dla Wiktorka.

Galeria zdjęć

Drodzy Koordynatorzy naszych Akcji!

Mamy do Was ogromną prośbę. Chcielibyśmy Was poprosić o zamieszczenie w mediach społecznościowych linku do naszej zbiórki na przywracające wzrok operacje dla niewidomych w Republice Środkowoafrykańskiej.

https://pomagam.pl/oczyafryki

Mamy doświadczonych okulistów, sprzęt, a nasi wolontariusze – lekarze okuliści zdecydowali się pojechać tam pomimo trwającej w tym kraju od wielu lat wojny domowej.  Brakuje nam niestety pieniędzy, potrzebnych na leki.
Dzięki Waszym udostępnieniom zbiórki , dowie się o niej wielu ludzi i ufam, że będziemy mogli przywrócić wzrok niewidomym z najbiedniejszego kraju na świecie. Koszt jednej operacji to 500 zł. Tylko i aż, gdyż dla tych ludzi to kwota zupełnie nieosiągalna.


Pomogliście nam już tyle razy, głęboko wierzę, że uda się już i teraz!
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Zarządu
Fundacja Pomocy Humanitarnej
„Redemptoris Missio”
tel. 609 210 184

Nie trudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć.

www. medicus.ump.edu.pl

609 210 184

ul. Junikowska 48

60-163 Poznań