ROK SZKOLNY 2020/2021

Wolontariat rozpoczyna działalność już po raz 10 w naszej szkole. Ciesząc się z faktu, że powróciliśmy do szkoły, znów zabieramy się do pracy. Oto nasze plany na pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021:
1.Zbieramy artykuły potrzebne dla Libanu(info na plakacie poniżej)
2.Można  wspomóc tą akcje  wykonując przelew na  konto podane niżej
3.Od listopada będziemy zbierać słodycze dla dzieci ze Szkoły Specjalnej w Krakowie
4.Zrobimy Świąteczną Pakę dla Zwierzaka i przekażemy do Schroniska w Dyminach. MoŻna będzie przynieść karmę, koce, zabawki dla zwierząt.
Wolontariusze będą odbierać potrzebne rzeczy od dzieci w wyznaczonych terminach.
5.Nasi najstarsi Wolontariusze będą zajmować się dziećmi na świetlicy szkolnej.

Poniżej w linkach, w których znajdują się plakaty znajdują się informacje na temat tegorocznych form pomocy. Zachęcamy do niej serdecznie!

Pomoc Afryce….

W ramach pracy wolontariatu zachęcamy wszystkich do pomocy Afryce. Tym razem musimy pomóc w ten sposób, gdyż sytuacja, w której się znaleźliśmy nie pozwala na pracę w szkole. Informacja o tym jak możemy pomóc poniżej. Pozdrawiamy i pamiętamy!

Drodzy rodzice!

Bardzo prosimy Was o wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców Afryki. Misjonarze biją na alarm. Obowiązek izolacji sprawia, że zaczyna brakować żywności. W Afryce nikt nie robi zapasów. Osoby utrzymujące siebie i swoje rodziny  z dorywczych zajęć potraciły źródło zarobkowania, ceny żywności bardzo wzrosły. Wiemy, że los najbiedniejszych nie jest Wam obojętny. Może uda Wam się zmobilizować swoich podopiecznych i dołączyć do Akcji (choć oczywiście wiemy jak będzie to trudne). Zbiórka dostępna jest tutaj: https://medycynamisjach.org/puszka-dla-maluszka-epidemia-glodu. Bardzo prosimy też o rozpropagowanie i udostępnianie tej zbiórki, by ta informacja trafiła do jak największej ilości odbiorców. My ze swej strony, wzorem poprzednich Akcji, na Waszą prośbę skierowaną na dres medicus@ump.edu.pl wyślemy podziękowania dla Was i wskazanej przez Was instytucji.

Bardzo serdecznie pozdrawiamy!

Zespół Fundacji „Redemptoris Missio”

Zachęcamy Was do śledzenia działań Fundacji w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/, https://www.instagram.com/redemptoris_missio

Drodzy Przyjaciele Fundacji!
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.  W tym roku, gdy świat zatrzymał się w swym pędzie i uświadomił nam jak bardzo kruche jest życie naszych bliskich i nasze, te święta będą szczególne.  Niech Blask Zmartwychwstania rozświetli wszystkie Wasze smutki i niepokoje. Niech przyniesie radość z rzeczy, które do tej pory wydawały się małe. W tym trudnym czasie posyłamy Wam nasze ciepłe myśli i dziękujemy za wszystko, co robicie dla innych ludzi.
 Pełnych nadziei świąt Wielkiej Nocy życzy

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Fundacji „Redemptoris Missio”
wraz z zespołem Fundacji, naszymi wolontariuszami i misjonarzami, z którymi wspólnie możemy nieść pomoc.

Dziękujemy za wszystko co do tej pory dla nas uczyniliście.
o wspaniale, że możemy Was znać i razem działać dla dobra innych ludzi.

Szanowni Państwo!

logo Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Dziękujemy za wsparcie, jakiego udzielili Państwo najuboższym pacjentom misyjnych szpitali.

Każdego dnia w Fundacji przekonujemy się o tym ile dobrego możemy zdziałać dzięki Ludziom dobrej woli. Tony pomocy wysłane do Afryki pomogą tysiącom ludzi. Naszym pacjentom i podopiecznym przywracamy nie tylko zdrowie, ale również godność. Dziękujemy z Państwa wsparcie i nieustająco ośmielamy się prosić o więcej.

Trwa właśnie okres rozliczeń podatkowych, wystarczy w odpowiednią rubrykę wpisać KRS Fundacji Redemptoris Missio 0000039129 i po raz kolejny wesprzeć nasze działania.

Każdy uśmiech, który widzimy, każde dziękuję, które słyszymy jest właśnie dla Państwa. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Nie trudno jest być dobry, wystarczy tylko chcieć.

www. medicus.ump.edu.pl

Junikowska 48

Działania wolontariatu w I semestrze

12 stycznia 2020 roku 63 wolontariuszy naszej szkoły kwestowało podczas 28 finału WOŚP na ulicach naszego miasta. Zebrana kwota  34 561 57 zasługuje na pochwałę. Nawiązaliśmy współpracę z fundacją Redemptoris Missio. Dostaliśmy podziękowanie za przeprowadzenie akcji „Opatrunek na ratunek”. Tzn. pracę na rzecz najuboższych mieszkańców świata. 6 grudnia odwiedziliśmy naszych małych przyjaciół w Krakowie. Rozdaliśmy paczki mikołajkowe i spędziliśmy cudowne chwile, które pozostaną w naszej pamięci. Przed świętami Bożego Narodzenia ze Świąteczną Paką dla Zwierzaka udaliśmy się do schroniska w Dyminach, by zawieźć tam potrzebne rzeczy: karmę, koce itp. Nie zapomnieliśmy o świetlicy i nadal bawimy się i pomagamy w odrabianiu lekcji dzieciom, które tam przebywają. Cały czas zbieramy także nakrętki dla Wiktorka.

Drodzy Koordynatorzy naszych Akcji!

Mamy do Was ogromną prośbę. Chcielibyśmy Was poprosić o zamieszczenie w mediach społecznościowych linku do naszej zbiórki na przywracające wzrok operacje dla niewidomych w Republice Środkowoafrykańskiej.

Mamy doświadczonych okulistów, sprzęt, a nasi wolontariusze – lekarze okuliści zdecydowali się pojechać tam pomimo trwającej w tym kraju od wielu lat wojny domowej.  Brakuje nam niestety pieniędzy, potrzebnych na leki.
Dzięki Waszym udostępnieniom zbiórki , dowie się o niej wielu ludzi i ufam, że będziemy mogli przywrócić wzrok niewidomym z najbiedniejszego kraju na świecie. Koszt jednej operacji to 500 zł. Tylko i aż, gdyż dla tych ludzi to kwota zupełnie nieosiągalna.

Pomogliście nam już tyle razy, głęboko wierzę, że uda się już i teraz!
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Zarządu
Fundacja Pomocy Humanitarnej
„Redemptoris Missio”

Nie trudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć.

www. medicus.ump.edu.pl

ul. Junikowska 48