ROK SZKOLNY 2021/2022

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Coraz bliżej do upragnionych przez wielu wakacji. Końcówka roku szkolnego to czas nie tylko przeliczania swoich średnich, ale również podsumowań. Trochę się w tym roku szkolnym działo 😉 Członkowie Samorządu Uczniowskiego starali się, wprowadzić poprzez swoje działania miłą i przyjazną atmosferę w szkole. Mamy nadzieję, że się udało 😉 Na zakończenie fotorelacja z naszych szkolnych przerw, na których się nie nudziliśmy, bo można było podzielić się na nich swoim talentem i np. zaśpiewać piosenkę, zagrać w grę lub jeżeli, ktoś ze szkoły ma taką ochotę zatańczyć.

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie. Szczegóły poniżej:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Dziś (21.03) witaliśmy wiosnę, trochę nietypowo, bo śmiesznym nakryciem głowy. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w doborze nakrycia głowy. Zobaczcie sami 😉

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w kolejnej akcji Samorządu Uczniowskiego. W dniu świętego Patryka tj. 17 marca, na przerwach się zazieleniło, bowiem osoby ubrane na ten kolor uniknęły tego dnia odpowiedzi ustnych 😉

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

W marcu w szkole się dzieje 🙂

Z okazji Dnia Kobiet reprezentant Samorządu Szkolnego Paweł, złożył w imieniu chłopców z całej szkoły, serdecznie życzenia dziewczynkom z okazji ich święta. Poza życzeniami na długiej przerwie odbył się quiz wiedzy o święcie kobiet oraz znanych kobietach, poprzedzony krótkim wystąpieniem Pawła, który przypomniał wszystkim historię tego święta. Na przerwie wysłuchaliśmy również piosenek poświęconych paniom.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Zachęcamy do udziału w akcji: „Góra grosza”. Puszka na monety znajduje się w szkolnej bibliotece.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Samorząd Uczniowski oraz Fundacja Wsparcia i Rozwoju „DOBRY RUCH” zapraszają do udziały w konkursie pt. : „Moje życie w czasie pandemii”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły.

Forma konkursu: Klasy 0-3 – plakat, rysunek – wykonany dowolną techniką – format A4 lub większy.

Klasy 4-8 wiersz, fraszka, opowiadanie. Prace konkursowe należy dostarczyć na świetlicę do 4 lutego 2022. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 7 lutego na stronie szkoły oraz w gablocie samorządu. Nagrody za trzy najlepsze prace w kategorii 0-3 oraz 4-8. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz na stronie Fundacji Wsparcia i Rozwoju „DOBRY RUCH”.

Zachęcamy do udziału!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ

Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursu na najpiękniej udekorowaną salę:

w klasach IV-VIII – wygrywa sala nr. 15;

w klasach młodszych niestety z decyzją było trudniej i wyróżniamy 4 sale: nr 1,3,4,5.

Nagrody po powrocie do szkoły.

Gratulujemy!! 😍🏆🥇

Galeria zdjęć

Film

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Z WIZYTĄ W DOMU OPIEKI

16.12.2021 delegacja Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 oraz klas 4-8 odwiedziła pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich. Uczniowie zaśpiewali dla mieszkańców i personelu kolędy oraz podarowali przepiękne kartki świąteczne zrobione przez uczniów szkoły. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Jeszcze raz życzymy wszystkim mieszkańcom domu i opiece – WESOŁYCH ŚWIĄT!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

ŚWIĄTECZNY CZAS……

Od kilku dni w naszej szkole panuje już świąteczna atmosfera. Na głównym holu, stanęła piękna choinka. Uczniowie ochoczo przystąpili do jej dekorowania. W akcję włączyli się również przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Ozdabianiu towarzyszyły świąteczne piosenki, które umiliły świąteczne przygotowania.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

CZWARTKOWE GRY BEZ PRĄDU – START!! 😉

Zapraszamy wszystkich uczniów na organizowane przez Samorządu Uczniowski, czwartkowe gry bez prądu na długich przerwach. W ubiegły czwartek szkolna społeczność z zainteresowaniem wzięła udział w przygotowanych na ten dzień grach, czego dowód znajduje się na zdjęciach ;-). Jak widać gry planszowe cieszą się dużym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów naszej szkoły!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Zaproszenie do akcji Samorządu Uczniowskiego:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

ANDRZEJKI ! 🎉🎈🪄🔮

Dziś (30.11) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, zorganizowali na szkolnym korytarzu andrzejkowe wróżby. Każdy uczeń, który chciał poznać swoją przyszłość mógł zwrócić się dzisiaj do naszych szkolnych wróżbitów 😉 Wróżby były rożne np. magiczne kubeczki, drzewko szczęścia, magiczne liczby, skrzynka przyszłości czy zaczarowane kolory. Uczniowie chętnie wzięli udział w dzisiejszym wydarzeniu 😁🎉🎈🪄🔮

Galeria zdjęć

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Za nami Dzień Pluszowego Misia, członkowie samorządu ogłosili akcję polegającą na tym, że osoby które tego dnia będą posiadały pluszową maskotkę, unikną odpytywania. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności naszej szkoły 😉 Większość uczniów wzięła w niej udział. W szkole zaroiło się od pluszowych misiów 😉

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Jak w każdy wtorek, w czasie długiej przerwy odbył się koncert życzeń w trakcie którego, bawiliśmy się przy utworach muzycznych, zamówionych przez uczniów naszej szkoły. Koncert poprowadził Franek. Następnie wspólnie zatańczyliśmy makarenę . Działo się;)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

W tym tygodniu dużo się działo ;). We wtorek ramach akcji zorganizowanej przez samorząd uczniowski przebrani odpowiednio uczniowie nie byli pytani. I stało się naszą szkołę nawiedziły świętokrzyskie czarownice 😉 Troszkę inne niż te średniowieczne, bo uśmiechnięte, wesołe i pomocne. Gratulujemy pomysłów na przebrania, dziewczyny wyglądały super.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SU.jpg

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 dostępny poniżej

Plan pracy SU

„Koncert życzeń” z SU 🤩👨‍🎤👩‍🎤🎤

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w koncercie życzeń organizowanym w każdy wtorek na długich przerwach. Szczegóły akcji na plakacie 😉

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję stop hejtowi na terenie szkoły. Gazetka na temat hejtu zawisła na szkolnym korytarzu. Serdeczne podziękowania za materiały składamy p. Ani Koźbie. Dalsze działaniach w ramach akcji stop mowie nienawiści przed nami.

Od kilku dni na głównym korytarzu ponownie funkcjonuje skrzynka pomysłów do której można wrzucać swoje pomysły związane np. z funkcjonowaniem szkoły, podziękować za coś komuś. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami czekają na wasze pomysły i wiadomości. Pamiętajcie razem tworzymy szkołę.

Pierwsza akcja już za nami;). Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, członkowie Samorządu z pomocą uczniów naszej szkoły przygotowali dla nauczycieli kartki z życzeniami. Na twarzy nie jednego obdarowanego pojawił się duży uśmiech. Działamy dalej 😉

Cześć to my nowe władze Samorządu Uczniowskiego. Czas abyście Nas poznali 😉
Prezentujemy skład Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca SU: Maja Garmulewicz
Zastępca przewodniczącej SU: Maria Góźdź
Skarbnik: Amelia Jaśkowska
Sekretarz: Franciszek Grzyb

pozostali członkowie SU:
Ivo Zapała
Maja Krzysztofik
Julia Gołuchowska
Paweł Kaczmarczyk
Maja Dudkowska

Wszystkich uczniów zachęcamy do współpracy z Samorządem 😉

Wybory, wybory, wybory!
Co to był za dzień! Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli zagłosować na kandydatów, którzy od tygodnia prowadzili swoją kampanię wyborczą. Kandydatom udało się zmobilizować społeczność szkolną, bowiem wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem. Komisja wyborcza w skład, której weszli reprezentanci wszystkich poziomów edukacyjnych od klasy IV-VIII czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Swoją funkcję spełniła wzorowo. Wszystkim kandydatom gratulujemy zdobytych głosów. Wyniki głosowania podane zostały na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.

ROK SZKOLNY 2020/2021

Witajcie! To my SU wraz z opiekunem 🙂 Mamy dla Was drodzy uczniowie dużo ciekawych propozycji w tym roku. 

…. korzystajcie z nich, włączajcie się w każde wydarzenie, zabawę. I pamiętajcie „uśmiech rodzi uśmiech”. Czekamy na Was na długich przerwach 🙂


Plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2019/20


Wspólny  taniec …. 🙂

Nasz Samorząd Uczniowski wykazuje się w tym roku szkolnym wyjątkową kreatywnością. W czasie długich przerw jego członkowie urozmaicają dzieciom czas zapraszając ich do wspólnej zabawy – tańca oraz organizując konkursy talentów – śpiewu. Tak spędzone przerwy bardzo podobają się naszym wychowankom! Czekamy z niecierpliwością na kolejne pomysły SU!

galeria zdjęć


Bajkowe lekcje

W piątek 29 listopada klasa 3b wzięła udział w andrzejkowym konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Chętne osoby przyszły do szkoły przebrane za postacie z bajek. Na lekcjach pojawiły dwa Smerfy, Mikołaj, Genji, Pipi, Królowa, hinduska księżniczka i księżniczka zamieniona w żabę, Superbiedronka, a nawet dzielny harcerz. Konkurs wygrał Jaś Koźbiał przebrany za Genji, bohatera filmu pt. ” Overwatch „. Furorę zrobił jego strój wykonany własnoręcznie przez niego i jego mamę. W tym dniu wszyscy uczniowie dostali też szansę na wzięcie udziału w innym szkolnym konkursie. Każde dziecko na lekcji plastyki wykonało portret Mikołaja wg własnego projektu. Konkurs odbędzie się w przyszłym tygodniu i wszyscy mali artyści z klasy 3b po cichu liczą na wyróżnienie 🙂

Galeria zdjęć