ROK SZKOLNY 2022/2023

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY!

25 listopada obchodziliśmy dzień pluszowego misia! Uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki oraz wykonali opaski z postacią misia. Było mnóstwo zabawy oraz radości!

DZIEŃ MYSZKI MIKI W ŚWIETLICY!

18 Listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Myszki Miki! Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali piękne rysunki!

Kolejny konkurs plastyczny za nami. Uczniowie musieli zaprezentować pracę plastyczna pt: ,,Moja ulubiona postać z bajki/kreskówki” dowolną techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ zgromadziliśmy ponad 40 prac. A oto wyniki :

1 miejsce – Barbara Bracik kl. 2c, Zuzanna Kaczmarczyk kl. 3b

2 miejsce – Zofia Kabzińska kl. 2b, Tomasz Tomaszewski kl. 2c

3 miejsce – Oliwia Durma kl.3b, Lena Lamczyk

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach 🙂

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nauczyciele świetlicy wspólnie z uczniami przygotowali piękne, biało-czerwone dekoracje z okazji Święta Niepodległości.

KONKURS ŚWIETLICOWY ,,JESIENNE DRZEWO” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

W miesiącu październiku na naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt: ,,Jesienne drzewo”. Technika wykonania pracy była dowolna. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród świetliczan dziewiątki :).

Miło nam poinformować, że konkurs został rozstrzygnięty, a laureaci otrzymali małe upominki.

I miejsce – Hubert Niedźwiedź kl. 2a; Michalina Wójcik ,,0”

II miejsce – Nadia Jurkowska kl. 3b

III miejsce – Lena Lamczyk kl. 3b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach 😉

JESIEŃ ZAWITAŁA W ŚWIETLICY!!!

Za oknem powoli robi się szaro i ponuro, ale też bardzo kolorowo :-). To oznacza, że zbliża się jesień. Naszą świetlicę zdobią piękne jesienne dekoracje wykonane przez naszych wychowawców oraz dzieci.

ROK SZKOLNY 2021/2022

Wszystkim naszym „świetliczakom” z okazji zbliżających się wakacji życzymy bezpiecznych i beztroskich wakacji 🙂

LATO CORAZ BLIŻEJ…….

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wakacje! Nasi wychowawcy wspólnie z wychowankami przygotowali z tej okazji piękne dekoracje 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie świet-1.png

WIOSNA TUŻ, TUŻ…..

W naszej świetlicy wiosna zagościła już na dobre…. Dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały wiele pięknych dekoracji, które zdobią zarówno naszą galerię jak i witryny okien.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie świet-1.png

ZIMOWO-ŚWIĄTECZNY CZAS ……

Wielkimi krokami zbliżają się ulubione święta wszystkich dzieci – Święta Bożego Narodzenia. W naszej świetlicy atmosfera świąt zagościła w postaci pięknych dekoracji, które dzieci wykonały wspólnie z wychowawcami. Za oknem aura również zmieniła się na zimową więc w świetlicy mamy także mnóstwo bałwanków, gwiazdek, śnieżynek….. 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie świet-1.png

TRASH ART – CZYLI SZTUKA ZE ŚMIECI

W dniu dzisiejszym (23.11) naszą świetlicę odwiedziły Panie z Fundacja Odzyskaj Środowisko . Przeprowadziły one bardzo ciekawe zajęcia, których celem było promowanie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Jednym z takich pomysłów są warsztaty trash artu, dzięki którym kształtowane są nie tylko zdolności manualne, jak również postawy proekologiczne. Podczas zajęć powstało wiele wspaniałych prac! Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i naukę! 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie świet-1.png

KONKURS PLASTYCZNY „GODŁO POLSKI”

W miesiącu listopadzie zorganizowaliśmy konkurs plastyczny poświęcony tematyce patriotycznej – „Godło Polski”. Zadaniem uczestników było wyklejenie Godła Polski kuleczkami z bibuły w kolorach narodowych. Zgromadziliśmy wiele pięknych prac, a wśród nagrodzonych znaleźli się: Zuzia Warsińska 2a, Zosia Garus 2b, Marcelina Toporek 2a, Bartek Tamborski 2b, Karolina Stokowska 2a, Amelia Kita 0, Zuzia Kita 3b, Zuzia Kaczmarczyk 2b, Olga Romańska 2b oraz Antosia Ślusarczyk 1b. Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

JESIEŃ ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI……..

Za oknem powoli robi się szaro i ponuro, ale też bardzo kolorowo :-). To oznacza, że zbliża się jesień. Naszą świetlicę zdobią piękne jesienne dekoracje wykonane przez naszych wychowawców oraz dzieci 🙂

ROK SZKOLNY 2020/2021

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Wam cudownie spędzonych dni, dużo słoneczka i zdrówka :-). Miłego, wakacyjnego wypoczynku!!!

LATO TUŻ TUŻ ……

Wielkimi krokami zbliża się ulubiona pora roku wszystkich dzieciaków :-). Naszą świetlicę zaczynają zdobić właśnie letnie akcenty, które wspólnie z naszymi wychowawcami przygotowują nasi podopieczni. A oto efekty prac:

KONKURS PLASTYCZNY „KWIAT DLA MAMY”

W maju zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Kwiat dla Mamy”. Zadaniem uczestników było wyklejenie bibułką szablonu tulipana. Musimy przyznać, że dzieci wykazały się niezwykłą cierpliwością 😉 oraz starannością. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Marcelina Toporek i Karolina Stokowska, II miejsce – Olivia Jurczyk i Natalia Kołodziej, III – Zuzanna Warsińska i Lena Kalicka. Wyróżnienie zdobył Kuba Radulski! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

POWIEW WIOSNY…..

W naszej świetlicy na dobre zagościła już wiosna…. W świetlicy dominują dekoracje związane z tą porą roku, a nasze dzieciaki oraz wychowawcy pracują w pocie czoła aby było jeszcze piękniej 🙂

KONKURS PLASTYCZNY: „ZAPROJEKTUJ WZÓR NA ZIMOWEJ GARDEROBIE”

W tym tygodniu (17.02) rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs plastyczny. Zgromadziliśmy wiele pięknych prac, a dzieci wykazały się wyjątkową kreatywnością i wybór tych najlepszych był niezwykle trudny. Oto wyniki:

I miejsce: Zofia Garus (1b), Zuzia Warsińska (1a), Natalia Kołodziej (1a)

II miejsce: Karolina Stokowska (1a), Alicja Stachera (3b)

III miejsce: Olga Romańska (1b), Olivia Jurczyk (1a)

Wyróżnienia: Julian Długosz (2a), Sonia Cecot (3b), Zuzanna Kaczmarczyk (1b), Natalia Goliat (1a), Karolina Waldon (1a), Lena Misiak (1a).

Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym!!

KONKURS PLASTYCZNY „MASKA KARNAWAŁOWA

Na początku lutego rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pt. „Maska karnawłowa”. Dzieci wykonywały maski z wybranych przez siebie szablonów oraz zdobiły według własnych pomysłów. Zgromadziliśmy wiele pięknych prac i wybór tych nagrodzonych był bardzo trudny. Oto wyniki:

I miejsce – Olivia Jurczyk kl.1a, Natalia Kołodziej 1a

II miejsce – Alicja Klimczak kl.2b, Zuzanna Warsińska kl.1a

III miejsce – Karolina Waldon kl.1a., Oliwia Durma kl.1b

Zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki do kolejnego konkursu plastycznego pt. „Zaprojektuj wzór na zimowej garderobie”. Nasi wychowankowie już zaczęli przygotowywać prace na konkurs 🙂

Od początku tego roku kalendarzowego nasi wychowawcy oraz dzieci dbają także o to aby naszą świetlicę zdobiły aktualne do pory roku dekoracje.

ZIMOWO – ŚWIĄTECZNY CZAS….

Powoli zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia a za oknami krajobraz zmienia się na zimowy….. Dlatego naszą świetlicę zaczynają zdobić śnieżynki, bałwanki, Mikołaje, renifery oraz choinki wykonane przez naszych wychowawców oraz podopiecznych. Oto jak pięknie się prezentują 🙂

NIE PRÓŻNUJEMY … 🙂

W tym tygodniu nadal towarzyszy nam tematyka jesienna, a korzystając z ładnej pogody dbamy także o nasze zdrowie i sprawność.

Więcej zdjęć w galerii zdjęć:

http://sp9.kielce.eu/gallery/nie-proznujemy/

JESIENNYCH WARIACJI CIĄG DALSZY….

W tym tygodniu nasze dzieciaki wraz z wychowawcami wykonali kolejną „porcję” jesiennych prac. Oto jak się one prezentują w naszej świetlicy:

Nasi wychowankowie wybrali się także na grzybobranie….. niestety nazbierali najwięcej muchomorów ;-). Pamiętajcie tych grzybów nie jemy! Ale wyglądają pięknie :-).

WOLONTARIAT W ŚWIETLICY

We wrześniu w naszej świetlicy pojawili się wolontariusze ze starszych klas, którzy urozmaicają naszym wychowankom pobyt. Trzeba przyznać , że dzieciaki bawiły się świetnie :-).

JESIEŃ W ŚWIETLICY !

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zmieniła się także pora roku. Od 23 września mamy kalendarzową jesień. Dlatego też naszą świetlicę oraz galerię przy świetlicy zdobią jesienne prace wykonane przez naszych nauczycieli oraz dzieci.

ROK SZKOLNY 2019/2020

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Wam cudownie spędzonych dni, dużo słoneczka i zdrówka :-). Miłego, wakacyjnego wypoczynku!!!

Witajcie w czerwcu!

Oto kilka propozycji prac oraz spędzenia wolnego czasu wolnego w tych ostatnich dniach bieżącego roku szkolnego 🙂 :

I. Praca plastyczna PAPIEROWE AKWARIUM

Do wykonania takiego pięknego akwarium 3D będziecie potrzebować: tekturowego pudełka, sznurka, kolorowego papieru, muszelek, kredek, flamastrów, kleju…. Wykonane z kolorowego papieru elementy (rybki, roślinki, muszelki) przyklejacie lub mocujecie w dowolny sposób za pomocą sznureczka.

Inna propozycja to wykonanie na kartce papieru kolorowego akwarium z wykorzystaniem dobrze już Wam znanej techniki origami.

II. Prace plastyczne z wykorzystaniem drewnianych patyczków po lodach 🙂

Z patyczków po lodach możemy wyczarować np…. ramkę na zdjęcia oraz organizer na przybory….

….. pudełeczka na skarby…. a także zwierzątka 🙂

II. Kolejna porcja wykreślanek:

Wykreśl z każdej kolumny diagramu nazwę ukrytej tam dyscypliny sportowej. Pozostałe litery czytane również w kolumnach utworzą hasło będące rozwiązaniem krzyżówki.
Wykreśl z diagramu (poziomo i pionowo) nazwy kojarzące się z kosmosem. Pamiętaj, że litery wyrazów mogą być rozdzielone.
Pozostałe pola czytane rzędami utworzą hasło.
GWIAZDY, METEORYT, KOSMOS, SONDA
DROGA MLECZNA, STATEK KOSMICZNY, KOMETA, SATELITA,KSIĘŻYC, PLANETA, MARS, WENUS.

III. I rebusów:

1.

2.

3.

Od 25 maja świetlica szkolna wznowiła pracę w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Do zobaczenia w szkole!

Witajcie!

Oto kilka propozycji na ten tydzień (18.05-22.05)

I. Praca plastyczna – HIACYNT

Do wykonania tej pracy będziecie potrzebować kolorowego papieru i odrobinę cierpliwości….., ale efekt będzie tego wart 😉

II. Rozrywki umysłowe – tym razem – REBUSY

1.

2.

3.

III. Ze względu na zbliżający się Dzień Matki prezentujemy kilka propozycji laurek- prac dla naszych kochanych mam 🙂

1. Tulipany w kilku wersjach

2. Kwiatuszki z wykorzystaniem kolorowej plasteliny

3. Dla bardziej wymagających laurki – kubeczki z kolorowego papieru 🙂

Owocnej pracy i miłego tygodnia!!!

Propozycje prac i zabaw na nadchodzący tydzień! (11.05-15.05)

I. Praca plastyczna – BEZ

Do wykonania tej pięknej pracy potrzebujecie popcornu! 🙂

Ta gałązka bzu z kolei wykonana jest przy użyciu plasteliny oraz końcówki od mazaka w kształcie kwiatka! Tutaj będziecie potrzebować plasteliny w kilku odcieniach.

II. Wykreślanki – coś dla „umysłu” 🙂

Wykreśl z każdego rzędu diagramu, nazwę ukrytego tam zwierzęcia. Pozostałe litery czytane poziomo utworzą hasło, które łączy wszystkie wyrazy wykreślanki

Wykreśl z każdego wiersza jedną lub dwie nazwy kojarzące się z koleją. Pozostałe litery utworzą hasło – trasę jednej z najsłynniejszych polskich kolei wąskotorowych.

III. Praca plastyczna -PTASZKI

Do wykonania tych kolorowych ptaszków potrzebne będą….. drewniane klamerki :-). Wystarczy pomalować je na różne kolory, dodać kolorowe piórka, dorobić oczka i dzióbek (można też użyć gotowych naklejek) i ptaszki gotowe!

Z drewnianych klamerek możecie też wyczarować wiele innych zwierzątek np. :

Kameleona…..
… krokodyle …

…. oraz myszki.

Więcej na stronie: https://dzieciakiwdomu.pl/2016/05/ptaszki-z-drewnianych-klamerek.html

IV. Gra w KARTOFLA

Gra przebiega w parze. Pierwsza osoba rysuje kółko wokół jedynki i dowolnie poprowadzoną linią łączy ją z dwójką, zakreślając kółko wokół niej. Druga osoba łączy z kolei dwójkę z trójką. Na przemian zawodnicy zakreślają kółkami – czyli naszymi umownymi kartoflami poszczególne liczby prowadząc do nich linie. Cała trudność tej gry polega na tym, że linie nie mogą ze sobą stykać ani przecinać. Oczywiście zawodnicy utrudniają sobie nawzajem zadanie. Możemy grać do pierwszego przecięcia się linii, albo potraktować każde takie wykroczenie jako zasługujące na punkt karny.

Miłej zabawy!

Witajcie w maju!

Oto kilka propozycji prac plastycznych i zabaw na ten tydzień (04.05 – 08.05)

I. Praca plastyczna z wykorzystaniem starych, porysowanych płyt CD – WESOŁE ŻABKI

O pomoc w wykonaniu szablonów żabek możecie poprosić rodziców lub starsze rodzeństwo, inwencja dowolna 🙂

Z tak przygotowanych materiałów możecie układać całe, majowe kompozycje:

…… oraz tworzyć inne zwierzątka 🙂

II. Gra słowna – WĄŻ WYRAZOWY

Pierwszy z graczy zapisuje na kartce dowolne słowo. Kolejny dopisuje drugie słowo, które musi zaczynać się na ostatnią literę słowa pierwszego. Następny gracz (lub znowu pierwszy) dopisuje następne słowo, rozpoczynające się na ostatnią literę słowa poprzedniego. I tak na przemian – tworzymy w ten sposób na kartce węża ze słów. Słowa nie mogą się powtarzać.

Przykład: nożyczki – igła – ananas – ser – róża itd.

III. Gry na kartce – STATKI – BITWA MORSKA

Jest to gra dla dwóch osób; każdy z graczy powinien mieć do dyspozycji dwa pola (jak powyżej): jedno do oznaczenia swoich statków, drugie do oznaczenia strzałów na pole przeciwnika. Rysujecie na swoich polach statki: 1 czteromasztowiec, 2 trójmasztowce, 3 dwumasztowce i 4 jednomasztowce (możecie je narysować w różnych układach pionowo, poziomo lub na ukosy; ważne jest to aby statki się nie dotykały). Pierwszy gracz strzela w pole przeciwnika wypowiadając pozycję na kartce np. A10.  Jeśli nie trafił przeciwnik mówi “pudło”. Na ostrzelonym polu atakujący stawia x, żeby drugi raz nie strzelać w puste miejsce. Jeśli uda się trafić jakąś część statku, przeciwnik mówi “trafiony”. Wtedy strzelający ma prawo strzelać ponownie aż do “pudła”.  Jeśli cały statek zostaje zatopiony wtedy wypowiada się hasło “trafiony zatopiony”. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zatopi wszystkie statki.

IV. Zabawy z balonami, np.:

1. Utrzymaj balon w ruchu przez 2 minuty- balon nie może upaść na ziemię.

2. Potrzyj przez kilka sekund nadmuchany balon o włosy. Spróbuj go teraz przyczepić do ściany.

3. Nadmuchaj balon i używając markera lub wycinanek – naklejek, zrób z niego potwora.

4. Rakieta. Przewlecz długi kawałek włóczki przez słomkę do napojów. Przywiąż włóczkę do krzeseł tak, żeby była naprężona. Nadmuchaj balon- nie zawiązuj go tylko przytrzymaj. Przyklej go 2 kawałkami taśmy do słomki, nie wypuszczając z niego powietrza. W jednym momencie wypuść z niego powietrze – zobaczysz jak pędzi do końca naprężonej włóczki.

Przyjemnej zabawy!

MAJOWE ŚWIĘTA

Przed nami majowe dni świąteczne: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej3 Maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji wywieszane są flagi państwowe na fasadach budynków urzędów państwowych, instytucji, szkół, itp. Flagę może wywiesić każdy. My zapraszamy Was do zrobienia malutkiej flagi państwowej, którą możecie ozdobić swój pokój, dom lub komuś ją podarować :-). Do jej wykonania będzie potrzebny: biały papier (np. ksero), papier czerwony, wykałaczki, klej i nożyczki. Miłej pracy!

WITAJCIE!

Oto garść inspiracji na nadchodzący tydzień! : -) (27-30.04)

I. Praca plastyczna – BIEDRONKI

Do wykonania tych ślicznych biedronek potrzebujemy: czerwonego i czarnego papieru kolorowego, z którego wycinamy paski o równej szerokości i długości:

….. każdy pasek papieru sklejamy na kształt łezki….

……. by na koniec połączyć je w biedronki małe i większe 🙂

II. Krzyżówki:

1. Krzyżówka morska


1. Biało-szary ptak morski.
2. Nie brakuje go na plaży.
3. Zarzucana do wody.
4. Statki czekają tam na wejście do portu.
5. Śpiewane przez marynarzy.
6. Łowione w punkcie 3.
7. Potrzebna w czasie nauki oraz wędkowania.
8. Ruchome w pobliżu Łeby.
9. Niewielki statek rybacki
10. Płynie przez Gdańsk
11. Polski port morski położony na 3 wyspach.
12. Grecki bóg mórz, żeglarzy oraz rybaków.

2. Krzyżówka podróżnicza

Poziomo:
1. Łódź do pływania po jeziorach i morzach.
2. Może być górski, może być pieszy. Zawsze oznaczony kolorem.
3. Na podłodze w 2 pionowo.
4. Przywozisz z wakacji.

Pionowo:
1. Znajdziesz ich dużo w atlasie.
2. Twój dom na biwaku.
3. Zabierasz go do szkoły lub na wycieczkę.

3. Krzyżówka dietetyczna

1. Zielony, włochaty owoc / także nielotny ptak z Nowej Zelandii.
2. Z miąższu zrobisz oryginalną zupę, ze skorupy lampion.
3. Zielona, ma kształt główki, uwielbiana przez króliki.
4. Może być czerwona, zielona, żółta, a także chili.
5. Karotka.
6. Blada, chuda, spać nie może – bohaterka wiersza Brzechwy „Na straganie”.
7. Owoc lub łobuziak.
8. Zielone wąsiki cebuli.

III. Gry z wykorzystaniem kolorowych nakrętek – na pewno macie w domu 😉

Zabawa polega na wrzucaniu nakrętek do kubeczków – zadanie nieco utrudnione, gdyż transportujemy je za pomocą dwóch rurek do napojów lub patyczków 😉

Zabawa polegająca na umieszczeniu wszystkich nakrętek w wyznaczonym miejscu. Nakrętki przemieszczamy za pomocą „pstryczków” palcami 🙂

IV. Połamańce językowe: kolejna porcja, tym razem dwa wiersze 😉

Szczeniak (aut. Małgorzata Strzałkowska)

W gąszczu szczawiu we Wrzeszczu

klaszczą kleszcze na deszczu,

Szczeka szczeniak w Szczucinie,

szepcze szczygieł w szczelinie,

piszczy pszczoła pod Pszczyną,

świszczy świerszcz pod leszczyną,

a trzy pliszki i liszka

taszczą płaszcze w Szczypliszkach.

Strzyżyk (aut. Małgorzata Strzałkowska)

Czubaty strzyżyk w czystej czapeczce

z Tczowa do Tczewa toczył kuleczkę.

W Tczewie tłum tczewian wytęża oczy

– Strzyżyk dotoczy czy nie dotoczy?

Tymczasem strzyżyk tuż-tuż przed Tczewem

troszeczkę zboczył w krzaczkach za drzewem

i krótszą dróżką krocząc nad rzeczką

wrócił do Tczowa razem z kuleczką.

JĘZYKOWE POŁAMAŃCE! 😉

Proponujemy Wam dziś (23.04) ćwiczenie wymowy trudnych wyrazów oraz całych zdań, których możemy spotkać bez liku w naszym języku ojczystym. Prezentujemy Wam tutaj tylko część z nich, kolejne będziemy publikować w następnych dniach. POWODZENIA!

 1. Szedł Mojżesz przez morze jak żniwiarz przez zboże.
 2. Trzmiel na trzosie w trzcinie siedzi, z trzmiela śmieją się sąsiedzi.
 3. Warszawa w żwawej wrzawie w warze wrze o Warszawie.
 4. Król królowej tarantulę włożył czule pod koszulę.
 5. Truchtem tratują okrutne krowy Rebeki mebel alabastrowy.
 6. Dromader z Durbanu turban pożarł panu.
 7. Powstały z wydm widma w widm zwały wpadł rydwan.
 8. Puma z gumy ma fumy a te fumy to z dumy.
 9. Przy karczmie sterczy warsztat szlifierczy.
 10. Cienkie talie dalii jak kielichy konwalii.
 11. Drgawki kawki wśród trawki – sprawką czkawki te drgawki.
 12. Do jutra – burto kutra!
 13. Mały Jerzy nie wierzy, że na wieży jest gniazdo jeży.
 14. Idzie wąż leśną dróżką, nie porusza żadną nóżką.
 15. Czy tata czyta cytaty Tacyta?
 16. Szedł Sasza suchą szosą, nogi same Saszę niosą.
 17. Kry kadłub tną.
 18. Podawała baba babie przez piec malowane grabie.
 19. Konstantynopolitańczykiewiczówna.
 20. Szedł świerszcz po ścianie w czerwonym żupanie.
 21. Trębacz trąbi na wieży, nikt temu nie wierzy.
 22. Trznadel złapał trzmiela.
 23. Trzos suto opatrzył łaskawca.
 24. Trzeba strzepnąć kurz z podróży zrzuciwszy płaszcze.
 25. Grzebień zęby szczerzy, a szczotka się jeży, czesz się Jerzy jak należy!

22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. My zapraszamy Was do wykonania prac plastycznych związanych z Dniem Ziemi, z wykorzystaniem materiałów, które większość z Was w domu posiada :-). Do wykonania poniższych prac będziecie potrzebować m. innymi: plasteliny, skorupek jajek, dziurkaczy, kolorowego papieru oraz kleju. Kształt Ziemi możecie uzyskać wykorzystując np. ..… przykrywkę od garnka! 🙂

1. z wykorzystaniem plasteliny

2. z wykorzystaniem kolorowych skorupek po jajkach

3. z wykorzystaniem dziurkaczy

MIŁEJ PRACY! I PAMIĘTAJCIE – DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ!

KRZYŻÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY! 🙂 (21.04)

Dla małej odmiany od prac plastycznych zapraszamy Was do rozwiązania 3 krzyżówek tematycznych: wiosennej, przyrodniczej i piłkarskiej. Rozwiązania możecie przesyłać na adres msolaris@interia.eu Powodzenia!

1. Krzyżówka wiosenna


1. Kwiat z Holandii.
2. Wraca z ciepłych krajów po zimie.
3. Kotki na wierzbie.
4. Fioletowy zwiastun wiosny.
5. Budzi się z zimowego snu.
6. Wyrastają z pączków na drzewach.
7. Gwiżdżący czarny ptak lub wyspa grecka.
8. Wielkanocne kolorowe jajka.
9. Topimy ja 21 marca.
10. Pierwszy wiosenny miesiąc.
11.Żółty motylek.

2. Krzyżówka przyrodnicza


1. Wąwóz, parów, rów.
2. Nora lisa.
3. Duży Kubuś.
4. Dziecko owcy.
5. Inaczej warzywa.
6. Iglasty krzew z niebieskimi jagodami.
7. Jesienią obsypana czerwonymi koralami.
8. Lubi wygrzewać się w słońcu na kamieniach.

3. Krzyżówka piłkarska


Poziomo:
1. Turniej na którym grają najlepsze drużyny.
2. Gospodarz piłkarskich Euro 2016.
3. Ustawiany przy rzucie wolnym.
4. Skierowanie piłki do zawodnika z własnej drużyny.


Pionowo:
1. Rozgrywki klubowe.
2. Piłka poza boiskiem.
3. Piłka w siatce.
4. Decyduje o taktyce.
5. Dwa słupki, poprzeczka oraz siatka.
6. Nieprzepisowy atak na przeciwnika.
7. Obrona, pomoc i …

EKOLOGICZNY ŻÓŁWIK ! 😉 (20.04)

Dziś zachęcamy Was do wykonania ślicznych żółwików z wykorzystaniem materiałów odpadowych, które większość z Was na pewno ma w domu. Do ich wykonania potrzebujecie np. folii bąbelkowej oraz wytłaczanek po jajkach oraz….. łupinek po orzechach włoskich :-). Malujemy je na zielony kolor oczywiście i wykorzystujemy do kompozycji naszej pracy. Miłej zabawy!

KREATYWNIE Z CIASTOLINĄ! (16.04)

Dzisiaj podajemy Wam przepis na domową ciastolinę ;-)

Składniki:

 • 500 g mąki pszennej,
 • 500 g wody,
 • 200 g soli,
 • 4 łyżki oleju,
 • 1,5 łyżeczki kwasku cytrynowego,
 • naturalne barwniki np.: burak, szpinak, kurkuma…….

Przygotowanie:

 1. W garnku zagotuj wodę i wlej olej.
 2. W osobnej misce wymieszaj wszystkie suche składniki i dodaj je do garnka. Wymieszaj.
 3. Gdy masa przestygnie, przy użyciu miksera (lub rąk) ugniataj ciasto i formuj kule. 
 4. Jeśli chcesz, by kule były kolorowe, dodaj barwnika spożywczego. 

Pamiętaj: aby ciastolina zachowała swoje właściwości wystarczy trzymać ją w plastikowym, zamkniętym woreczku – sól ma właściwości konserwujące. Możesz też owinąć ją szczelnie folią spożywczą. Jest doskonałym zamiennikiem plasteliny, która rozpuszcza się pod wpływem ciepła i brudzi meble, podłogę i ubrania.

A z takiej ciastoliny można wyczarować wszystko! 😉

Przyjemnej zabawy!

Witajcie!

W tym tygodniu (15.04) proponujemy Wam do wykonania piękne wiosenne kwiaty z wykorzystaniem techniki origami. Do zrobienia wiosennych kompozycji z kwiatów potrzebujecie wielu kolorowych kółek, które składacie na pół (lub więcej razy) i z tak przygotowanych materiałów układacie dowolne wzory. Kilka propozycji podajemy poniżej. Miłej zabawy!

Wielkanocne pisanki! (06.04-08.04)

Zbliżają się Święta Wielkanocne , tradycyjnie będziecie pewnie ozdabiać jajka . Proponujemy, aby w tym roku były one wyjątkowo oryginalne i ciekawe . W poniższych linkach znajdziecie kilkanaście propozycji na takie właśnie pisanki . Oczywiście możecie też wykorzystać inne pomysły 🙂

Życzymy udanej zabawy oraz zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt!

Witajcie!

Oto kilka propozycji prac plastycznych na ten tydzień…. 🙂 (30.03-03.04)

1. Praca polegająca na odbiciu własnej dłoni pomalowanej farbką i stworzeniu jakiegoś rysunku – kreatywność do woli 🙂

2. Prace z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych: mogą to być: pszczółka, motylek, zajączek, kwiaty, itp.

3. Pani Wiosna – praca z kolorowego papieru.

Miłej zabawy! 🙂

W zdrowym ciele – zdrowy duch!!!

Poniżej podajemy Wam propozycje zabaw i ćwiczeń, które można wykonać w domu, wspólnie z rodzicami, aby podnosić naszą odporność 🙂

ŚWIETLICOWY E – KONKURS!

Uwaga świetlicowe dzieciaki! W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie, kiedy musimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo, zapraszamy Was do udziału w internetowym e – konkursie plastycznym pt. „OZDOBA WIELKANOCNA”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie dowolnej ozdoby wielkanocnej z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych. Pracę zgłaszamy poprzez przesłanie dwóch zdjęć (jednego zrobionego w trakcie wykonywanej pracy i jednego z wykonanej pracy) na adres mailowy: msolaris@interia.eu Termin zgłaszania prac 10.04.2020 r. Rozdanie nagród będzie oczywiście po powrocie do szkoły! 🙂 I pamiętajcie – zostańcie w domu!#zostańwdomu

Poniżej macie linki do wykonywania ciekawych prac:

30 dekoracji wielkanocnych, które zrobisz z dziećmi w domu

27 pomysłów na dekoracje wielkanocne zrób to sam

CZEKAMY NA WASZE PRACE 🙂

W naszej świetlicy nie jest nudno!

W czasie pobytu w naszej świetlicy przed lekcjami lub po zajęciach nasze dzieci korzystają z różnych form zabawy i odpoczynku. Mają także możliwość rozwijania swoich talentów biorąc udział w zajęciach i konkursach plastycznych, poznawać różne techniki składania papieru (origami) oraz pod okiem wychowawców odrabiać zadane prace domowe. Ulubionymi zajęciami naszych wychowanków jest także oglądanie bajek i filmów ze świetlicowej filmoteki oraz rozgrywki piłki nożnej. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Galeria zdjęć

Warsztaty „(Nie)zwykła chemia

25 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się niezwykłe pokazy chemiczne. Przeprowadziły je panie: Magdalena Marcinkowska oraz Agnieszka Malinowska – Gniewosz. W trakcie pokazów powstały między innymi: pasta słoniowa, chemiczna ciuchcia, sztuczna krew, samopompujący się balon, kolorowy deszcz, wulkan i lampa – lawa. Do większości doświadczeń zostały wykorzystane produkty dostępne w domu: soda oczyszczona, ocet, olej, barszcz czerwony, płyn do mycia naczyń, pianka do golenia i różne barwniki spożywcze. Dzieci miały także okazję spróbować molekularnego kawioru. Wszystkim bardzo smakował! Paniom serdecznie dziękujemy za te niezwykłe pokazy!

Wulkan
Lampa – lawa

Galeria zdjęć

ZAGRAJ ZE MNĄ W BEZPIECZEŃSTWO”

18 listopada w naszej świetlicy gościliśmy funkcjonariuszkę Straży Miejskiej. Przeprowadziła ona z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania się w różnych sytuacjach jakie mogą napotkać dzieci w domu i na ulicy. Na koniec dzieci wzięły udział w quzie podsumowującym ten ważny temat, odpowiadając poprawnie na pytania i wygrywając przy tym nagrody. Naszym wychowankom bardzo się te zajęcia podobały!

ŚWIETLICOWE NOWINKI

Dnia 06.11 mgr Renata Ślęzak poprowadziła dla chętnych dzieci zajęcia plastyczno-techniczne w naszej świetlicy. Dzieci wykonywały prace z wykorzystaniem nowej techniki – połączenia ziarenek ryżu, kolorowych farb oraz kleju. W ten sposób powstały piękne jesienne drzewka!

LEKCJA MUZYKI

Dnia 25.10 w naszej szkole gościli nauczyciele i uczniowie z Centrum Muzyczno – Językowego „ONE WAY”, którzy dali wspaniały koncert zdolności wokalnych i umiejętności gry na różnych instrumentach. Nasze dzieci entuzjastycznie przyłączyły się do śpiewania wspólnie z wykonawcami znanych piosenek. Miały także możliwość wysłuchania utworów muzyki klasycznej granych na keybordzie. Po koncercie w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty muzyczne, podczas których dzieci miały okazję poznać i spróbować gry na instrumentach, np. gitarze oraz keybordzie. To był bardzo miłe spędzony czas!

JUŻ JEST!!! NOWA PIĘKNA ŚWIETLICA!

Już od dwóch tygodni nasza szkoła może się poszczycić nową, piękną, bezpieczną świetlicą. Akcja „Odnowy świetlicy” rozpoczęła się rok temu i dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, którzy nie zrażając się licznymi przeciwnościami, doprowadzili do stworzenia wspaniałego  miejsca zabawy, nauki i odpoczynku dla swoich dzieci. Mamy nadzieję, że pięknie odremontowane wnętrze będzie jeszcze przyjemniejszym miejscem spędzania czasu wolnego dla naszych wychowanków!!!

Świetlica sprzed roku i obecnie :-