„MALI RATOWNICY” w Szkole Podstawowej

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistów, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Galeria zdjęć

W pracowni artystycznej

Dnia 17 maja 2019 r. dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Pracowni Artystycznej Ralfik. Tematem zajęć było samodzielne wykonanie witrażu farbami na szkle.

Na zakończenie warsztatów dzieci zostały poczęstowane smaczną pizzą.

Galeria zdjęć

Klasa 0 na wystawie w Centrum Edukacji Entomologicznej

Dnia 15 maja 2019 r. klasa 0 oglądała wystawę w Centrum Edukacji Entomologicznej. Uczniowie podziwiali największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze: motyle, chrząszcze, wije, krocionogi, pająki, pluskwiaki, błonkówki, ważki, modliszki. Oprócz prawdziwych, wypreparowanych owadów, widzieli także żywe, które  umieszczone były w specjalnie do tego przygotowanych terrariach.

Zwiedzaniu wystawy towarzyszył przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o tych stworzeniach.

Galeria zdjęć

„Mali Badacze” – eksperymenty i doświadczenia w edukacji przedszkolnej

Działalność badawcza wywiera korzystny wpływ na różne sfery rozwoju dziecka, m. in. na sferę aktywności twórczej. Dzieje się tak, gdyż dziecko podejmując zabawę badawczą staje przed określonym problemem, którego rozwiązanie jest bezpośrednim celem samej zabawy. Rozwiązując ten problem różnymi metodami, zależnymi od poziomu rozwoju myślenia, dziecko prowokowane jest do wyciągnięcia wniosków, szukania zależności, określenia przyczyn i skutków. Zabawy badawcze są też świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych tj. : analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz poszerzają horyzonty myślowe.

A oto nasze doświadczenia…

Galeria zdjęć

„Moja rada na odpada”

1 marca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Plastycznym „Moja rada na odpada”, organizowanym rokrocznie przez Straż Miejską w Kielcach. W tym roku na Konkurs wpłynęło blisko 800 prac od młodych plastyków, które były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych artystów znalazło się 2 uczniów naszej szkoły, których do konkursu przygotowały nauczycielki: pani Anna Liebrecht  wych. klasy 1b i pani Sławomira Sobczyk- Grodzka wych. klasy 0

Wyróżnienia specjalne: 

Magdalena Górny – uczennica klasy 0

Nagroda za walory artystyczne:

Krzysztof Górny – uczeń klasy 1b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Galeria zdjęć

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,

Dalej śnieżkiem w plecy zimy,

Niech pamiątkę ma!

Nasza zima zła!

Galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

W dniu 8 lutego 2019 dzieci z oddziału zerowego zaprosiły  swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki.

Milusińscy wręczyli swoim ukochanym babciom i dziadkom  przygotowane własnoręcznie upominki i laurki. To było naprawdę wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków  ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Galeria zdjęć

Bal Karnawałowy Klas 0-III

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest wielką atrakcją dla dzieci, ponieważ dostarcza im wielu niezapomnianych przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 30 stycznia 2019 roku.

W pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, piłkarzy, Batmany i itp. W auli, podczas pląsów, było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Galeria zdjęć

Festiwal piosenki świątecznej

W piątek 21.12. 2018 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenek Świątecznych, w którym wzięły udział  dzieci z klas 0- III.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania  pieśni świątecznych oraz ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci.

Galeria zdjęć

Jasełka kl. 0

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia 2018 roku, klasa 0 przygotowała przedstawienie jasełkowe. Mali artyści „dali”  występy dla rodziców i najbliższych. Po zakończeniu przestawienia, dzieci wręczyły rodzicom prezenty w postaci stroików. Wszyscy byli zachwyceni małymi aktorami i nagrodzili ich gromkimi brawami.

Świąteczny nastrój i życzenia każdy zabrał ze sobą do domu.

Galeria zdjęć

Święty Mikołaj w Zerówce

6 grudnia naszą Zerówkę  odwiedził wyczekiwany przez cały rok gość – Święty Mikołaj. Już od rana towarzyszyła nam atmosfera radości, podekscytowania oraz nutki niepewności, czy a na pewno byliśmy grzeczni przez rok cały 🙂

Zaraz po śniadaniu zebraliśmy się w Sali, by podczas wspólnych zabaw połączonych ze śpiewem i śpiewu oczekiwać tajemniczego gościa w czerwonej czapce z długa brodą i workiem pełnym prezentów. Mikołaj swoje przybycie obwieścił dźwiękiem dzwonka i podobnie jak w zeszłym roku przyjechał samochodem. Grudniowa pogodna zrobiła nam psikusa i niestety zabrakło tego dnia śniegu. Wszyscy zerówkowicze ucieszyli się na widok Mikołaja, ponieważ worek z prezentami w tym roku był bardzo okazały. Oprócz podarków dla każdego dziecka, Mikołaj obdarował grupę jednym wspólnym prezentem.

Galeria zdjęć

Najmłodsi uczniowie w Wiosce Świętego Mikołaja

30 listopada2018 roku uczniowie klas 0 i 1b wraz z wychowawczyniami i pięcioma mamami odwiedziło Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie.

Podczas pierwszego etapu wycieczki nasi podopieczni udali się na  warsztaty plastyczne, które prowadziła Pani Choinka. Wykonane podczas zajęć aniołki, dzieci zabrały do domu.

Po warsztatach przemaszerowaliśmy wśród prehistorycznych gadów, słuchając jednocześnie ciekawych opowieści przewodnika. Po wyczerpującym spacerze, z wielką radością, odwiedziliśmy Świętego Mikołaja, Śnieżynkę i Elfy. W przytulnej chacie, na wysokiej górze, ogrzaliśmy się przy kominku i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wesołą ekipą udaliśmy się do Lodowej Krainy, na spotkanie z Królową Śniegu. W bajkowej scenerii dzieci brały udział w pokazach magii i iluzji. Na zakończenie zwiedzania zimowego labiryntu, Królowa Śniegu przeprowadziła sprawdzian ze znajomości baśni. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania, więc mogły dalej kontynuować dalszą część wyprawy.

Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że była to niezapomniana przygoda w Wiosce Świętego Mikołaja.

Galeria zdjęć

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z oddziału zerowego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Galeria zdjęć

„0” w  fabryce bombek

22 listopada klasa „0” odwiedziła  fabrykę bombek w Staszowie. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały jak powstają piękne ozdoby choinkowe oraz samodzielnie ozdabiały bombki.

Proces powstania bombki jest bardzo czasochłonny. Żeby zrobić bombkę, trzeba najpierw rozgrzać szklaną rurkę na gazowym palniku do temperatury ok. 1000 stopni C. Jeżeli ozdoba ma być okrągła, modeluje się ją, dmuchając w nieogrzaną część rurki do momentu, w którym osiągnie ona odpowiednią średnicę. Jeżeli kształt ma być bardziej skomplikowany, gorące szkło wkłada się do formy i dopiero później dmucha. Trzeba to zrobić bardzo szybko, inaczej szkło się rozsypie. Kolejny etap to posrebrzanie. Bombkę po ostygnięciu wkłada się do roztworu azotanu srebra. Po wyschnięciu można ją już zdobić – obsypać brokatem, czy pomalować. To właśnie dzięki ręcznemu wykonaniu, staranności i mnogości wzorów polskie bombki podbijają świat.

Galeria zdjęć

UROCZYSTA GALA ROZDANIA NAGRÓD KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ

„JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”

22 listopada 2018 w Kinie Moskwa w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Jestem Bezpieczny na Drodze” organizowanym przez Straż Miejską. Z radością informujemy, że uczennica klasy „0” Magdalena Górny otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W królestwie grzybów – udział klas 0 i 2a w warsztatach przyrodniczych

W dniu 17.10.2018 klasa 0 wraz z klasą 2a  brały udział w warsztatach przyrodniczo-terenowych „TROPICIELE PRZYRODY – NA START III”- W Królestwie grzybów WIELKIE GRZYBOBRANIE.

Galeria zdjęć

Zerówka w Klubie Karate CHIKARA Dojo

W dniu 02.10.2018 klasa 0 wybrała się do Klubu Karate CHIKARA Dojo.  Uczniowie mieli okazję nauki posługiwania się pałeczkami.

Galeria zdjęć

Gry i zabawy

My w zerówce miło spędzamy czas nie tylko na nauce, ale również na grach i zabawach integracyjnych – stolikowych.

Galeria zdjęć