Włącz się w akcję na rzecz środowiska i wsparcia lokalnej edukacji! W DZIEWIĄTCE rusza zbiórka elektrośmieci i tekstyliów, która nie tylko przyczyni się do ochrony naszej planety, ale również wesprze finansowo Szkołę Podstawową. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do aktywnego udziału i przekazania zużytego sprzętu oraz odzieży.

Zbiórka elektrośmieci i tekstyliów odbywa się w Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach od 4 marca do 8 marca 2024.

Przy ul. Dygasińskiego 6 zlokalizowany będzie kontener na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tekstylia.

Mieszkańcy mogą oddawać zarówno małogabarytowe, jak i duże elektroodpady, w tym tostery, pralki czy telewizory.

Tekstylia przekazywane do zbiórki powinny być czyste i suche, a także odpowiednio zabezpieczone.

Za każdą tonę zebranych elektrośmieci i tekstyliów szkoła otrzyma wsparcie finansowe.

Akcja jest współorganizowana przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz zakłady recyklingowe.

Projekt „Elektryczne śmieci” ma na celu promowanie recyklingu i uświadamianie o zagrożeniach wynikających z niebezpiecznych substancji w elektroodpadach.

Kielecka inicjatywa to nie tylko istotny krok w kierunku ochrony środowiska, ale również doskonała okazja do wsparcia lokalnej społeczności edukacyjnej. Oddając elektrośmieci, przyczyniasz się do odzyskania cennych surowców oraz ograniczasz niebezpieczeństwo wynikające z ich niekontrolowanego rozprzestrzeniania.

📍📍NA TERENIE SZKOŁY W DNIACH 04-08.03 STANIE KONTENER NA ELEKTROŚMIECI I TEKSTYLIE.📌📌