REGULAMIN KONKURSU „EKOLOGICZNA MARZANNA”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-3.

1. Cele konkursu
  2. Propagowanie recyklingu, jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych.
  3. Rozpowszechnianie wiedzy odnośnie pozyskiwania surowców wtórnych i późniejszego ich wykorzystania.
  4. Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe rzeczy.
  5. Kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych (gazety, butelki, puszki etc.)
  6. Przybliżenie wiadomości o marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.

Regulamin

1. W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Nie jest konieczne umieszczanie marzanny na kiju. Maksymalny wymiar marzanny -1m x 1m x 1m. Prace mają być wykonane głównie z odpadów nadających się do recyklingu tzw. surowców wtórnych.
  2. Do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę zawierającą: imię, nazwisko oraz klasę.
  3. Każda praca może mieć tylko jednego autora – w konkursie nie mogą brać udziału prace zbiorowe.
  4. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
  5. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II oraz III miejsce dyplomy i nagrody rzeczowe. Jury może także wyróżnić dowolną liczbę prac konkursowych.
  6. Wszystkie prace będzie można oglądać podczas wystawy pokonkursowej na terenie szkoły zorganizowanej po rozstrzygnięciu konkursu.
  7. Dostarczone na konkurs prace stają się własnością organizatora.
  8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.
  9. Decyzje Jury są ostateczne.
  10. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
  11.  Prace należy DOSTARCZYĆ do 18.03.2022r. do Sali nr 3
  12. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.03.2020r., a wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 31.03.2020r.