21 września br. uczniowie z klas 1a, 1b i 1c pod opieką nauczycieli wzięli udział XIV edycji projektu edukacyjno- profilaktycznego” KOCHANE PIERWSZAKI „.Uroczystości odbyły się w Hali Legionów, która wchodzi w skład Zespołu Obiektów Sportowych w Kielcach. Celem przedsięwzięcia było promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie umiejętności przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni. Podczas spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe a ich tornistry zostały poświęcone przez Biskupa Pomocniczego Mariana Florczyka. Uczniowie mieli możliwość oglądania wozów pożarniczych, wojskowych i policyjnych. Nie zabrakło występów artystycznych, konkursów oraz zabaw tanecznych.