We wtorek 8.02 uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w zajęciach nauki jazdy na nartach. Dwugodzinne zajęcia odbywały się na stoku  Góry Pierścienicy pod okiem wytrawnych instruktorów: p.dyr. Łukasza Stochmala, p. pedagog Agaty Foltyn oraz nauczyciela wf Rafała Kruka. Te wyjątkowe lekcje oprócz nauki, miały na celu zaszczepienie wśród uczniów zdrowego stylu życia oraz zintegrowanie zespołów klasowych.

Pogoda dopisała, więc obie klasy pod sam stok szły na piechotę. Gdy dzieci założyły wypożyczony sprzęt,  podzielono je na grupy. Zajęcia oczywiście rozpoczęły się wspólną rozgrzewką. Następnie ośmiu uczniów z kl.2a rozpoczęło trening z grupą początkujących, zaś siedem osób podjęło próbę zjeżdżania z dużego stoku. Umiejętności klasy trzeciej były mniej zróżnicowane, dlatego przez całe dwie godziny zadowoleni narciarze z 3a szusowali z samej góry.

Wspólna rozgrzewka:

Czas szybko płynął, a dzieci pomimo zmęczenia i praktycznie bez przerwy, doskonaliły swoje umiejętności. Po zakończeniu zajęć narciarze zjedli drugie śniadania i wypili wzmacniającą, ciepłą herbatę z cytryną 😊 Wszystko smakowało wyjątkowo dobrze !!!

Taki wf  wszystkim bardzo się podobał i po powrocie do szkoły wszyscy byli zgodni, że powinien trwać dłużej i częściej 😊

Klasa 3a tuż przed zjazdem 🙂
Jak dobrze, że jest taśma 😉

Klasa 2a – galeria zdjęć