🪦

W piątek, tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Sylwią Dudkiewicz i klasy 3b wraz z wychowawczynią Hanną Matyją oraz opiekunem Anną Potocką wybrali się wspólnie na cmentarz.

Głównym celem naszego wyjścia było kształtowanie tożsamości narodowej, świadomości obywatelskiej 🇵🇱 i społecznej, uczczenie pamięci zmarłych zwłaszcza walczących w obronie naszej ojczyzny.

Zapaliliśmy znicze 🕯️ na grobie Wojtka Szczepaniaka – ucznia naszej szkoły członka Szarych Szeregów, żołnierza AK pseudonim „Lwowiak”, który został rozstrzelany przez Niemców na Stadionie Leśnym.

Ponadto dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy ludzi przed świętem zmarłych, którzy porządkowali groby swoich bliskich i z zadumą modlili się przy nich. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w porządkowanie opuszczonych grobów i zapalenie na nich przyniesionych przez siebie zniczy 🕯️.