Dzisiaj tj. 23 marca, uczniowie klasy 7a wraz z zaproszonymi przedstawicielami klas: 7b, 8c i 4a uczestniczyli w nietypowej lekcji biologii. Wraz z nauczycielkami: p.Magdaleną Jędryką i p.Anną Koźbą pojechali do tajemniczego laboratorium mieszczącego się w Centrum Leonarda Da Vinci, w Podzamczu. 🤓 Biobank przyjął wszystkich niezmiernie serdecznie, a jego pracownicy oprowadzili uczniów po placówce, nauczyli pipetowania, byli przewodnikami w procesie samodzielnego wyodrębniania DNA 🧬 🧬(co prawda banana, jednak większość nie była świadoma, że banan w ogóle ma DNA 😉) i zaprezentowali magię ciekłego azotu… ⚗️⚗️ Poza murami laboratorium, acz nadal w Centrum Leonarda, uczniowie uczestniczyli w wykładzie systematyzującym wiedzę dotyczącą komórek, bakterii i wirusów. Zrozumieli złożoną, a jednocześnie misterną konstrukcję ciała człowieka, bo skoro połączone łańcuchy DNA komórek jednego tylko człowieka sięgają księżyca…to jakie nieprzebrane możliwości otwierają się dla każdego z nich?! Jest o czym myśleć. Quiz podsumowujący spotkanie w grupie chłopców 7a wygrali Krzysztof i Jakub, w mieszanej grupie gości – Weronika (7a) i Julia(7b).
Niezapomniana lekcja biologii w murach Centrum Leonarda Da Vinci we wszystkich uczestnikach wzbudziła podziw dla ludzkich umiejętności i możliwości, pobudziła adrenalinę i wywołała zachwyt przeżytych eksperymentów, spowodowała pojawienie się tysiąca pytań… Wszyscy, niezależnie od klasy, wyrazili chęć i opowiedzieli się za organizacją i uczestnictwem w kolejnych „żywych” lekcjach. 😊 ⚗️🧪🧬