W środę 6 października klasy 1a i 2a pod opieką p. Sylwii Dudkiewicz, p. Moniki Kaczmarek oraz p. Pauliny Bednarskiej wzięły udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej PYTLÓWKA. Głównym celem naszej wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu rolnictwa, hodowli zwierząt, ekologii i sadownictwa jak również rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody. Podczas warsztatów w zabytkowej stodole Pan Michał Sokalski wprowadził dzieci w klimat przedwojennej wsi. Uczniowie dowiedzieli się m.in. do czego służyły pług i brona oraz miały możliwość pobawić się w sklep, w którym korzystały z prawdziwych wag szalkowych. Wielu wrażeń dostarczyły im także zajęcia w terenie. Na polu samodzielnie zbierali ziemniaki i marchewkę i orali ziemię, a na podwórku karmili króliki i drób oraz bawili się z psem Kajtkiem. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie dzieci wykonały piękne gipsowe magnesy, które zabrały do domu na pamiątkę. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i szalonymi zabawami w bawialni oraz na placu zabaw :))