W poniedziałek 5 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody.

Myślą przewodnią spotkania było hasło „Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?” Podczas warsztatów odbyła się prezentacja gatunków ptaków zimujących w Polsce oraz przybywających do naszego kraju na zimę, a także budek lęgowych jakie możemy spotkać w lesie. Uczniowie dowiedzieli się czym należy dokarmiać ptaki w trudnym okresie zimowym. Jedną z propozycji były „pyzy” czyli kule z dodatkiem ziaren. Następnie z szyszek i piórek uczniowie samodzielnie wykonali sowę. Jednak wszyscy poradzili sobie znakomicie, a efektem pracy były piękne i naturalne ozdoby. Kolejnymi etapami były wspólne tworzenie plakatów prezentujących ptaki bytujące w karmnikach oraz odkrywanie hasła z wykreślanki wyrazowej.

Piękne i własnoręcznie wykonane sowy będą oryginalną ozdobą, a zdobyta wiedza na pewno posłuży przyjaciołom przyrody.