Galeria zdjęć2c na „III KIELECKICH DNIACH ENERGII”

Klasa 2c z wychowawcą Mariolą Kiszel-Bilską wzięła udział w imprezie edukacyjno – informacyjnej poświęconej poprawie efektywności energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Energii. Warsztaty odbyły się w  Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach.

Na uczniów czekało dużo atrakcji,  między innymi: kino hybrydowe zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, wystawa poświęcona problemowi zmian klimatycznych, pokazująca w jaki sposób każdy z nas może dbać o klimat na ziemi, solarna pracownia edukacji ekologicznej, EKO Memory czyli gry planszowe, którym towarzyszy edukacja ekologiczna oraz eko puzzle– wielkoformatowe puzzle na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt. Na przygotowanych stoiskach uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki oraz uczestniczyli w wielu innych grach, quizach i zabawach z energią. Do szkoły klasa wróciła podekscytowana, z nowo zdobytymi doświadczeniami i piosenką na ustach.

Galeria zdjęć

Klasa 2 c laureatem konkursu plastycznego.

Klasa 2c wzięła udział i zajęła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez WDK, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Kawkę Zabawkę w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej. W konkursie wzięły udział klasy 1-3 ze szkół uczestniczących w ŚAF. Tematem była przyjaźń. Pracę plastyczną wykonała, z wielkim zaangażowaniem, cała klasa pod opieką wychowawcy Marioli Kiszel-Bilskiej.

Nagrodą za pierwsze miejsce były warsztaty w kawiarni „Kawka Zabawka”. 05.06. 2019 r. klasa wzięła udział w warsztatach kuchcikowych, podczas których uczniowie poznali historię pizzy, stworzyli samodzielnie ciasto na pizzę, następnie swoją pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Podczas wyrastania i wypiekania pizzy , klasa wspaniale bawiła się w towarzystwie pań animatorek, przygotowała czapki kucharskie oraz własnoręcznie zdobione fartuszki.

Galeria zdjęć

Kronika klasy 2b

Dużymi krokami zbliża się już koniec roku szkolnego. Najwyższy czas na podsumowanie tego, co działo się w naszej klasie przez ostatnie kilka miesięcy. Nie było miesiąca, w którym lekcje odbywałyby sie tylko w sali lekcyjnej. A oto skrót tych wydarzeń:

Wrzesień

Dzień Chłopaka w Centrum wspinaczkowym MOBIUS w Kielcach – lekcja wspinaczki i fantastyczna zabawa pod okiem instruktorów, pokonywanie własnych lęków i słabości, rozwijanie swojej sprawności fizycznej.

Październik

Wycieczka do Nadleśnictwa Kielce – lekcja przyrodnicza pt. ” Jak zwierzęta przygotowują sie do zimy? „, rajd ścieżką przyrodniczą , spotkanie z sympatyczną popielicą.

Warsztaty kulinarne – cykl spotkań dotyczących zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia, wspólne gotowanie, odkrywanie nowych smaków.

Listopad

Wyjście do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl pt.” Dziadek do orzechów” – udział w niezwykłym widowisku muzyczno – tanecznym, praktyczne stosowanie zasad zachowania sie w teatrze, spotkanie z aktorami.

Warsztaty ” Jak powstaje komiks ? „ – zwiedzanie Muzeum Zabawek w Kielcach, poznanie historii powstania komiksów, samodzielne wymyślanie przygód z superbohaterami w roli głównej, prezentacje swoich pomysłów.

Grudzień

Aktywny udział w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły – przygotowanie plakatów nawołujacych do udziału w akcjach, zbiórka zabawek dla dzieci oraz karmy dla zwierząt.

Styczeń

Zabawa choinkowa – wspólna zabawa przy hitach muzycznych i słodki poczęstunek.

Luty

Warsztaty w kinie Fenomen pt. ” Za kulisami kina” – troszkę historii kina, oglądanie kulis, poznanie tajników pracy filmowca i kinduktora, stworzenie własnego scenariusza filmu i przeniesienie go na papierową taśmę filmową.

Marzec

Dzień Kobiet w Manufakturze Czekolady – poznanie smaku ziaren kakaowca oraz kolejnych etapów powstawania czekolady, samodzielne wykonywanie tego smakołyku, zastosowanie w praktyce zasad zachowania się w publicznych środkach transportu tj. w autobusach miejskich 🙂

Przygotowania do licznych konkursów szkolnych i międzyszkolnych: Kangur matematyczny, Ogólnopolski Konkurs LEON, konkurs recytatorski pod hasłem ” Cztery pory roku „, Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ” Tajemnice zwierząt – Mieszkańcy sadów i ogrodów”

Kwiecień

Warsztaty ” Mali architekci” – zwiedzanie wystawy w Muzeum Dizajnu w Kielcach, poznanie tajników pracy grafika i projektanta, wspólne projektowanie miasta i tworzenie jego rysunkowej mapy, rozbudzanie wyobraźni i rozwijanie kreatywności.

Maj

Wkrótce czeka nas jeszcze wycieczka do Sandomierza. Na szczęście mamy już za sobą lekcje z cyklu Tropiciele zabytków, więc wiemy jak powinien zachować się prawdziwy turysta :))

Wycieczka przyrodnicza kl 1b,1c i 2a

L.O.P. w Kielcach zaprosiła klasy : 1c,1b i 2a z wychowawcami : p. D.Chrzanowską, p.A.Liebrecht i p. H. Matyją do udziału w edukacyjnej wycieczce przyrodniczej.

Dzieci zwiedziły zabytki Bodzentyna, weszły na teren Ś.P.N. i doszły do źródełka św. Franciszka. Wysłuchały pogadanki na temat form ochrony przyrody. W Muzeum Minerałów i Skamieniałości odbyła się lekcja geologiczna i pokaz szlifowania kamieni szlachetnych i ozdobnych. Na zakończenie w Ciekotach odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

Galeria zdjęć

„Moja rada na odpada”

1 marca 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Plastycznym „Moja rada na odpada”, organizowanym rokrocznie przez Straż Miejską w Kielcach. W tym roku na Konkurs wpłynęło blisko 800 prac od młodych plastyków, które były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych artystów znalazło się 2 uczniów naszej szkoły, których do konkursu przygotowały nauczycielki: pani Anna Liebrecht  wych. klasy 1b i pani Sławomira Sobczyk- Grodzka wych. klasy 0

Wyróżnienia specjalne: 

Magdalena Górny – uczennica klasy 0

Nagroda za walory artystyczne:

Krzysztof Górny – uczeń klasy 1b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Galeria zdjęć

Bal Karnawałowy Klas 0-III

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest wielką atrakcją dla dzieci, ponieważ dostarcza im wielu niezapomnianych przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 30 stycznia 2019 roku.

W pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, piłkarzy, Batmany i itp. W auli, podczas pląsów, było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Galeria zdjęć

Festiwal piosenki świątecznej

W piątek 21.12. 2018 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenek Świątecznych, w którym wzięły udział  dzieci z klas 0- III.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania  pieśni świątecznych oraz ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci.

Galeria zdjęć

Mikołaj w SP9

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj! Rozmawiał z dziećmi, rozdawał prezenty, a dzieci zaśpiewały piosenki i opowiadały  jakie mają marzenia.

Radości było mnóstwo!!!

Galeria zdjęć

Najmłodsi uczniowie w Wiosce Świętego Mikołaja

30 listopada2018 roku uczniowie klas 0 i 1b wraz z wychowawczyniami i pięcioma mamami odwiedziło Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie.

Podczas pierwszego etapu wycieczki nasi podopieczni udali się na  warsztaty plastyczne, które prowadziła Pani Choinka. Wykonane podczas zajęć aniołki, dzieci zabrały do domu.

Po warsztatach przemaszerowaliśmy wśród prehistorycznych gadów, słuchając jednocześnie ciekawych opowieści przewodnika. Po wyczerpującym spacerze, z wielką radością, odwiedziliśmy Świętego Mikołaja, Śnieżynkę i Elfy. W przytulnej chacie, na wysokiej górze, ogrzaliśmy się przy kominku i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wesołą ekipą udaliśmy się do Lodowej Krainy, na spotkanie z Królową Śniegu. W bajkowej scenerii dzieci brały udział w pokazach magii i iluzji. Na zakończenie zwiedzania zimowego labiryntu, Królowa Śniegu przeprowadziła sprawdzian ze znajomości baśni. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania, więc mogły dalej kontynuować dalszą część wyprawy.

Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że była to niezapomniana przygoda w Wiosce Świętego Mikołaja.

Galeria zdjęć

Pierwszaki ślubują…

30 października 2018 r. to wielki dzień dla PIERWSZAKÓW z naszej szkoły. Uczniowie klas 1a,1b i 1c  złożyli uroczyste ślubowanie i zostali PASOWANI NA UCZNIÓW! Było trochę stresu – to przez egzamin. Wszyscy zdali go śpiewająco! Życzymy PIERWSZAKOM wielu sukcesów, radości i mnóstwa ciekawych przygód.

Powodzenia!

Galeria zdjęć

W królestwie grzybów – udział klas 0 i 2a w warsztatach przyrodniczych

W dniu 17.10.2018 klasa 0 wraz z klasą 2a  brały udział w warsztatach przyrodniczo-terenowych „TROPICIELE PRZYRODY – NA START III”- W Królestwie grzybów WIELKIE GRZYBOBRANIE.

Galeria zdjęć

Klasy 3 w gospodarstwie agroturystycznym

04.10.2018 r. kl. 3a i 3b odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Wieś CO” w Skarżysku. W atmosferze  życzliwości i staropolskiej gościnności dzieci miały okazję skosztować różnych smakołyków i zapoznać się z zasadami hodowli zwierząt. W ramach ścieżki edukacyjnej odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę. Do Kielce wróciliśmy pełni wrażeń i nasyceni smakołykami.

Galeria zdjęć