06.04.2022 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie – Uroczyste Otwarcie Innowacyjnej Klasy ,,BIOL-CHEM,, w 9-wiątce oraz Pracowni ,,Laboratoria Przyszłości”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dyrektor Szkoły Pan Łukasz Stochmal przywitał gości: Wiceprezydenta Miasta Kielce Pana Marcina Chłodnickiego, Dyrektora Instytutu Biologii Panią Joannę Czerwik-Marcinkowską prof. UJK, Zastępcę dyrektora ds. kształcenia Instytutu Biologii dr hab. Hannę Lisowską prof. UJK, Wicedyrektora ds. kształcenia Instytutu Chemii dr Artura Michalika, Pracownika Instytutu Chemii Panią dr Magdalenę Marcinkowską oraz uczniów i nauczycieli klas trzecich, którzy uczestniczyli w pokazach chemicznych i zajęciach biologicznych. Innowacyjne lekcje poprowadziły panie: mgr Dorota Hurkała, mgr Magdalena Jędryka oraz młodzi chemicy z klasy 8c. W zajęciach wykorzystano nowoczesne techniki współczesnej nauki: okulary VR, specjalistyczne mikroskopy, fantom budowy człowieka, pulsoksymetr. Podczas pokazów wykonano doświadczenia chemiczne takie jak: ,,duch chemiczny”, ,,piana dla słonia”, ,,zielony smok” , ,,Gumiś” czy ,,chemiczny kameleon”. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni żywą lekcją biologiczno-chemiczną zaś goście gratulowali dyrekcji wspaniałego przedsięwzięcia.

Poniżej galeria zdjęć z tej uroczystości: