Nasza klasa 2a to zespół sympatycznych, dobrych i mądrych dzieci. Jesteśmy zintegrowaną  i bardzo koleżeńską grupą, lubimy się i szanujemy. Każde z nas ma swój niepowtarzalny charakter oraz szczególne, indywidualne talenty i zainteresowania. Pandemia i związana z nią nauka zdalna sprawiła, że jako pierwszaki nie mieliśmy zbyt wiele okazji, aby się dobrze poznać. Dlatego w klasie drugiej postanowiliśmy to nadrobić i wymyśliliśmy akcję pod hasłem „ UCZEŃ TYGODNIA”.

Polega ona na tym, że co tydzień każdy kolejny uczeń z naszej klasy przygotowuje prezentację o SAMYM SOBIE. Format i technika wykonania jest dowolna. Ważne jest, aby w prezentacji zawarte były najważniejsze informacje o autorze, np. o tym co lubi, czym się interesuje, w jaki sposób spędza swój wolny czas.

Każdy UCZEŃ TYGODNIA chętnie opowiada o swojej rodzinie, prezentuje zdjęcia swojego rodzeństwa,  chwali się zwierzątkami domowymi i dzieli się z kolegami z klasy swoimi pasjami. Po głównej prezentacji jest zawsze czas na pytania od klasy. Następnie prezentacja zostaje umieszczona w galerii klasowej i pozostaje tam przynajmniej tydzień. Dzięki temu inni nauczyciele i uczniowie uczący się w naszej sali mają okazję poznać bliżej każde dziecko z klasy 2a.

Dzięki tej akcji przestajemy być anonimowi oraz uczymy się doceniać siebie i innych. Poniżej przedstawiamy naszych WSPANIAŁYCH i WYJĄTKOWYCH kolegów oraz koleżanki: Bartka, Nikodema, Dawida, Natalkę i Olka. Już niedługo poznacie pozostałych 😊

Natalka
Nikodem