W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Lucyny Adamczyk wzięli udział w specjalnym szkoleniu dla pocztów sztandarowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Kielce. Organizatorem dzisiejszego spotkania był Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach. Szkolenie odbyło się przy Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Podczas szkolenia omówiono symbolikę i znaczenie pocztu sztandarowego instytucji cywilnych i wojskowych, podstawowe chwyty sztandaru oraz zasady zachowania się pocztów sztandarowych podczas uroczystości państwowych i religijnych. Trening praktycznego doskonalenia zasad Ceremoniału Wojskowego pod kierunkiem doświadczonych szkoleniowców była dla uczniów cennym i wartościowym doświadczeniem. Wiedza uzyskana podczas szkolenia pomoże opiekunom w jeszcze lepszym przygotowaniu Pocztu Sztandarowego do udziału w szkolnych oraz patriotyczno- religijnych uroczystościach.