27 września 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka” 🍏🍎. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek 🍎 jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Dzieci z klas I – III tego dnia przyszły do szkoły ubrane w kolory jabłek: żółtym, zielonym i czerwonym.

Na przerwach miały miejsce zabawy z jabłkiem w roli głównej, 🍏🍎 np.: jedzenie jabłka bez użycia rąk, kto najszybciej zje jabłko, bieg kelnera oraz taniec z jabłkiem. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji, a wygrani otrzymali nagrodę w postaci słodkiego cukierka.

Dziś już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i dlatego w tym dniu każdy chętnie zjadł jabłko.

Należy wspomnieć, że regularne spożywanie jabłek, może zmniejszyć ryzyko powstawania wielu groźnych chorób.

Pamiętajmy, co mówi stare angielskie przysłowie: „An apple a day keeps the doctor away” – co w tłumaczeniu znaczy: „Jedno jabłko 🍎 dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.

A na koniec klasy degustowały jabłkowe wypieki: pyszne szarlotki – przyniesione do szkoły przez rodziców i dziadków. 🥧🥧🥧🥧