Na lekcjach informatyki odbyły się już pierwsze lekcje robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO Education SPIKE Prime zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

CZEGO NAUCZĄ SIĘ UCZNIOWIE?

Programowanie. Dzieci tworzą programy w językach graficznych o różnym stopniu zaawansowania. Dowiedzą się czym jest algorytm, pętla programowa, stałe i zmienne, wielowątkowość, czy testowanie i optymalizacja programów.

Matematyka. Projekty mogą wymagać badania odległości, obliczania obwodów i pól, a także wykonywania operacji na danych. Dzieci wszystkiego uczą się w praktyce, a zdobytą wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zadań.

Fizyka. Na działanie robota wpływa nie tylko kod – ważną rolę odgrywa świat rzeczywisty, gdzie rządzą prawa fizyki. Uczniowie dowiedzą się czym są ciężar i masa, siły grawitacji, tarcia, czy rodzaje energii i sposoby jej pozyskiwania.

Kreatywność. Podobnie do pędzla i płótna, programowanie pozwala na ekspresję i twórczość przy tworzeniu całej gamy dzieł: animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji.