W minionym tygodniu wszystkie klasy czwarte wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w rajdzie pieszym. Trasa obejmowała okolice Stadionu Leśnego, Skoczni, a kończyła się w nadleśnictwie Dyminy. Rajd połączony był z lekcją wychowania patriotycznego, bowiem uczniowie odwiedzili symboliczny grób Wojtka Szczepaniaka – siedemnastoletniego harcerza Szarych Szeregów, który wpadł w ręce Niemców w sierpniu 1944 roku, przewożąc na rowerze meldunek do Daleszyc. Katowany w Kielcach po kilku tygodniach przesłuchań, nie załamał się. Rozstrzelany został 21 września 1944 roku w lesie na zboczu Góry Pierścienicy, gdzie dziś znajduje się jego symboliczna mogiła. Szczepaniak był patronem Gimnazjum nr 26, które mieściło się w budynku naszej szkoły.

Uczniowie zapalili znicze na grobie Wojtka Szczepaniaka oraz uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Dalej już podążali w stronę leśniczówki w Dyminach, gdzie odbywały się gry i zabawy integracyjne. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, pianek ( marshmallows) oraz świetna, wspólna zabawa 🙂