We wtorek 1 marca na krytej pływalni FOKA odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu, których organizatorem był MOSiR w Kielcach. Ich celem była popularyzacja pływania oraz propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci. W zawodach po raz pierwszy próbowało swoich sił 6 dzieci z klasy 2a i 2b: Tosia Suchenia, Oliwia Durma, Karolina Kowalska, Zosia Garus, Nikodem Kołsut i Dawid Dzieniszewski. Wszyscy startowali w konkurencjach indywidualnych. Dziewczynki i Dawid płynęli 25 m stylem grzbietowym i zajęli następujące miejsca: Tosia S. i Dawid D. – 13m, Karolina K.-16m, Oliwia D. – 26m i Zosia G. -32. Nikodem dystans 25 m pokonał stylem klasycznym i zdobył 7 miejsce. Mistrzostwom towarzyszył niepowtarzalny klimat – entuzjastyczny doping, nie tylko ze strony rodziców i trenerów, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności. Udział w zawodach umożliwił dzieciom świetną zabawę, zdrową rywalizację i zmobilizował ich do dalszej pracy nad doskonaleniem umiejętności pływackich.