Mała książka – wielki człowiek” – to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. W ramach projektu uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach została przekazana książka, która będzie towarzyszyła im w nauce czytania ich pierwszych samodzielnych lektur. W skład każdej wyprawki wchodzi :

,, Wnuczka antykwariusza ’’książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak .

,, Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem ! ’’ – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów , mówiących o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla Pierwszaków.

,,Czytaj książki – fajna sprawa!

W nich się kryje śmiech, zabawa.’’

Miłego czytania 🙂