„Książka, czasopismo, księgozbiór podręczny” z takimi hasłami między innymi spotkali się uczniowie klasy 1b. Po raz kolejny odwiedzili bibliotekę szkolną, w której odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej. Nauczyciele – bibliotekarze przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat książek i czasopism. Uczniowie potrafili wymienić swoje ulubione tytuły książek, często znali ich autorów, przedstawiali tytuły czasopism i potrafili odróżnić je od komiksów. Z zaciekawieniem przeglądali księgozbiór biblioteki szkolnej. Największym zainteresowaniem wśród dziewczynek cieszyły się wierszyki: m. in. „Zapach czekolady – najpiękniejsze wiersze” Danuty Wawiłow, czy wiersze Jana Brzechwy, natomiast chłopcy zdecydowanie wybierali książki o tematyce podróżniczej takie jak: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga, czy „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

Uczniom zostały przypomniane informacje związane z działalnością biblioteki: (godziny otwarcia, zasady wypożyczania książek, regulamin biblioteki i czytelni). Pod koniec zajęć uczniowie chętnie wypożyczali książki, wybierając najczęściej nowe publikacje zakupione z Narodowego Programu Czytelniczego.