Szkoła bierze udział w konkursie ekologicznym „Dolej Olej – Zużyty Olej Zbieramy i Środowisku Pomagamy!”

Konkurs polega na zbieranie zużytego oleju roślinnego.

Uczniowie przystępujący do Konkursu mają za zadanie zbieranie w domach zużytego oleju roślinnego, który:

a)powinien być zlewany po uprzednim wystudzeniu do czystych, plastikowych, szczelnie zamykanych butelek;

b)nie powinien zawierać wody ani znaczącej ilości resztek żywieniowych (aby uniknąć ich wystąpienia zaleca się zlewanie zużytego oleju roślinnego przez sito)

uczniowie przynoszą podpisane butelki ( Kl. 3c ) butelki z olejem można zostawiać u pań woźnych na portierni

Zbiórka trwa do 17.05.2023

Spośród wszystkich uczestników konkursu zostaną wyłonione 3 klasy, które zbiorą największą ilość zużytego oleju roślinnego. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

• I miejsce – wyjazd do Centrum Nauki Kopernik,
  • II miejsce – wyjazd do Centrum Nauki WOMAI,
  • III miejsce – wyjazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Dodatkowo uczniowie 3 zwycięskich klas otrzymają zestawy butelek filtrujących Dafi.

Ponadto dla 10 szkół, które zbiorą największą ilość zużytego oleju roślinnego przewidziana jest lekcja ekologii, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają gadżety ekologiczne.