31 mają klasy 2a i 3b wraz z opiekunami wybrały się do Muzeum Narodowego w Kielcach na warsztaty tkackie ” Co to znaczy tkać? ” oraz z malarstwa ” Pejzaż, czyli piękno ziemi kieleckiej ” W trakcie spotkania uczestnicy zwiedzali Pałacowe wnętrza, a prowadząca zwróciła szczególną uwagę na tkaniny, omówiła sceny oraz herby szlacheckie, które są na nich przedstawione. Uczniowie poznali różne rodzaje materiałów. Na koniec warsztatów tkackich każdy uczeń miał możliwość wykonać własną podkładkę pod kubek. Dzieci zobaczyły również pejzaż regionalny prezentowany w Galerii malarstwa. Na zakończenie zajęć każdy samodzielnie namalował swoją ulubioną porę roku. Mali artyści wykazali się ogromnymi zdolnościami plastycznymi, wyobraźnią i cierpliwością tworząc wspaniałe i barwne prace.