12 marca 2024 r. uczniowie klasy 6a odwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach – miejsce pamięci i edukacji. W OMPiO, w miejscu pamięci narodowej, łatwiej jest otworzyć młodzież na wartości patriotyczne i intelektualne, przybliżyć historię i jej konteksty a także pobudzać do zmiany postaw. Dzięki udziałowi w warsztatach o świętokrzyskich bohaterach na drodze do niepodległości, uczniowie mogli analizować i interpretować różnorodne materiały źródłowe, rozbudzać zainteresowania historyczne oraz wzmacniać postawy patriotyczne i obywatelskie.
Młodzież zwiedziła również nowoczesną, multimedialną przestrzeń ekspozycyjną, która prezentuje dokonania naszych przodków – od powstania kościuszkowskiego po okres PRL.