2 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka klasa 1a wraz z opiekunami wybrała się do kompleksu Świętokrzyska Polana znajdującego się w miejscowości Zagnańsk-Chrusty. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Oceanarium z przewodnikiem oraz warsztaty entomologiczne. W akwariach Oceaniki podziwialiśmy ryby z wód rzek, mórz i oceanów całego świata. Każdy zbiornik odtwarzał inny biotop. Słuchając ciekawostek opowiadanych przez przewodnika, podziwialiśmy jednocześnie piękno i różnorodność mieszkańców podwodnego świata. Panga, sum, arowana azjatycka, nożowiec ozdobny, pyszczak nóż, błazenki, rozdymki, brzytewnik to tylko niektóre z nazw ryb, jakie poznaliśmy. Nie zabrakło kraba dekoratora, koników morskich, rozgwiazd. Na trasie zwiedzania pojawiła się niezwykła dla uczniów atrakcja- odkryte akwarium z rybkami, które można było nakarmić zakupioną wcześniej karmą. Po zwiedzaniu Oceaniki, udaliśmy się na kolejne warsztaty pt. „Fascynujący świat owadów”. Tu nie tylko mogliśmy obejrzeć ekspozycje z owadami świata umieszczonymi w gablotach, ale również przyjrzeć się żywym okazom (patyczak, pająk ptasznik). I te łagodne, i te groźne zrobiły na nas ogromne wrażenie. Pełni emocji i wrażeń oraz zakupionych pamiątek wróciliśmy do szkoły. Ta wyprawa na długo zostanie w naszej pamięci.