16 oraz 17 kwietnia 2024 r. odbyły Kieleckie Dni Informatyki organizowane wspólnie przez Kielecki Park Technologiczny, Politechnikę Świętokrzyską oraz Urząd Miasta Kielce

W ramach KDI odbyło się wiele wydarzeń, prelekcji, warsztatów, zarówno w Kieleckim Parku Technologicznym, jak również na Politechnice Świętokrzyskiej. Na uczestników czekał HACKATHON, czyli nocne programowanie, gdzie studenci mieli okazję wspólnie pracować nad innowacyjnymi projektami, a dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów został przygotowany test informatyczny. Dla szkół podstawowych był to test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Czas na wykonanie testu wynosił 30 min. Zwycięzcą testu zostawał uczeń z największą ilością punktów oraz z najkrótszym czasem pracy.

Aula główna Politechniki Świętokrzyskiej
Jakub Ściegienny

Naszą szkołę reprezentowali:

• Jakub Ściegienny klasa 8A
  • Jakub Redlica klasa 7B
  • Marcel Nachyła klasa 7B

Dużym sukcesem może się pochwalić Jakub Ściegienny, który zajął I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zdobywając 25 punktów w czasie 9 minut. Za ten wynik otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł oraz upominki od firm sponsorujących wydarzenie. Warto dodać, że Jakub w bieżącym roku szkolnym został również laureatem V wojewódzkiego konkursu informatycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.