Body Worlds, Kino Imax, Cmentarz Powązki, Złote Tarasy były centralnym punktem wycieczki klas 8b i 8c w dniu 15 marca.

Pod opieką pani M.Jędryki, pana D.Orkisza i ks.Łukasza obie klasy udały się do Warszawy by zobaczyć to czego jeszcze nie widzieli by odkryć zrozumieć i zapamiętać nasz spacer po Warszawie.

Na zawsze pozostanie w pamięci wystawa Body Worlds, która opowiada pewną historię o życiu, o każdym z nas.

Powązki – pomnik narodowej pamięci, najsłynniejszy w Polsce. Wojskowe Powązki nazywane są często panteonem narodowym, a spacer po nich porównywany jest do lekcji historii. Uczniowie mogli zobaczyć gdzie spoczął autor „Kamieni na szaniec” – niedaleko miejsca, gdzie pochowano trzech głównych bohaterów jego książki: podporucznika Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, Macieja Dawidowskiego „Alka” i Jana Bytnara „Rudego”.

Kino Imax inaczej :

Cinema City Sadyba składa się z 12 klimatyzowanych sal kinowych, które jednocześnie pomieszczą niemal 3 000 widzów. Tutaj znajduje się jedna z sześciu w Polsce wielkoformatowych sal IMAX®, należących do najważniejszych i najdoskonalszych na świecie platform dystrybucji kinowej dla hollywoodzkich hitów.

Na koniec dotarliśmy do Centrum Rozrywkowo-Handlowego Złote Tarasy, by na chwilkę odpocząć po całodziennej wędrówce. W późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do Kielc.

Poniżej więcej zdjęć z wycieczki: