7 czerwca w naszej szkole odbył się festyn edukacyjno – prewencyjny pod hasłem BEZPIECZNE WAKACJE.
🌊🏖🚔🚑🚒🚄🏩✈️🪂🚦🛣🛵🌞
Na zaproszenie Dyrekcji szkoły zjawili się przedstawiciele Straży Miejskiej w Kielcach oraz służby mundurowe: Policja, Ratownictwo Medyczne, Służba Leśna oraz Straż Ochrony Kolei. Swą obecnością zaszczycił nas również Pan Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc.
W trakcie festynu wręczono nagrody za konkurs plastyczny organizowany przez naszą szkołę pt. „Bezpieczne wakacje”. Podczas festynu uczniowie naszej szkoły oraz kilku innych kieleckich szkół podstawowych i przedszkoli mogli zobaczyć między innymi: pokazy technik policyjnych, prezentację sprzętu używanego przez strażaków oraz przypomnienieć zasady udzielania pierwszej pomocy. Przekazano także dla szkoły defibrylator AED, który zamontowano w specjalnej szafce przy wejściu do budynku.
Dla dzieci zorganizowano również konkursy i mecze piłki nożnej: mundurowi kontra uczniowie klas 7-8 z SP9. Mecz zakończył się remisem 9:9! Na koniec odbył się turniej szkolny piłki nożnej chłopców klas 4-6. W czasie festynu nauczyciele robili dla najmłodszych ozdobne tatuaże i warkoczyki!
Dziękujemy naszym gościom za obecność! 🙂

Poniżej obszerna fotorelacja z wydarzenia 🙂