Uczniowie z klasy 0 i kl. 1b udali się na „Dyniową Planetę”, poznali nowe środowisko przyrodnicze, najbliższej okolicy, uświadomili sobie różnorodność dyń występujących w przyrodzie, oraz obfitość produktów rolnych występujących jesienią w Polsce. W tej dyniowej oazie odkryliśmy różne gatunki  dyń  – najbardziej popularne pomarańczowe, ale również bardzo rzadkie ciemnozielone czy białe – to dynie jadalne, ale i ozdobne.

Dzieci wysłuchały pogadanki o tematyce przyrodniczej, zwiedziły gospodarstwo, ale najważniejsze że doskonale się przy tym bawiły. Zagrały mini dyniami w kółko i krzyżyk oraz w rzut kółkami do celu. Wszystko podczas wspaniałej pogody !!! Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały ozdobną dynię do klas!!!