Okazuje się, że język polski może też być lekcją pełną wrzawy i śmiechu. Przecież uczymy się także przez zabawę!

Udowodnili to uczniowie klas szóstych, którzy postanowili fraszki Jana Kochanowskiego przedstawić w formie teatralnej. Omawiając kolejną lekturę – „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” – stworzyli kolorowe, pełne ciekawostek lapbooki.

Kroku szóstoklasistom dotrzymywali uczniowie klasy 5b. Zorganizowali pod kierunkiem nauczyciela klasowy konkurs pt: „Ortografia nie jest trudna”. Jego celem było napisanie dyktanda. Najlepsza praca stała się okazją sprawdzenia znajomości zasad ortograficznych – pisowni „rz”, „ż”, „ch” oraz „h”. Wszystkie dyktanda uczniowie zaprezentowali na szkolnej wystawie.

A że – jak mówi przysłowie „apetyt rośnie w miarę jedzenia” – piątoklasiści napisali na zajęciach przepisy na zdrowe desery. Następnie zebrali je w książeczkę kucharską pt. „Zdrowe deserki klasy 5b”.