prawa_dzieckaDnia 18 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły- Inga Rajch kl. II A, Jakub Obara kl. IIA, Tomasz Orkisz kl. II B, Marta Włosek kl. IIIA,  Zuzanna Wiącek kl. III B wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyną Milewską uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Praw Dziecka. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach, ŚCDN oraz SODMiDN. Celem spotkania była popularyzacja wśród młodzieży tematyki związanej z prawami dziecka i podstawowymi dokumentami oraz działalnością Janusza Korczaka, wielkiego polskiego pedagoga. Warsztaty pt. „Prawa Człowieka na mapie miasta” przeprowadziła pani dr Kinga Anna Gajda z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.