„W celu kształtowania poczucia solidarności i uwrażliwienia dzieci na potrzeby ich rówieśników w różnych zakątkach świata oraz doświadczenia powszechności Kościoła katolickiego została podjęta współpraca z Siostrami Misjonarkami ze Zgromadzenia Świętej Elżbiety, które od wielu lat posługują w Paragwaju. Ich praca ma głównie charakter duszpasterski i edukacyjny. Mając kontakt z dziećmi, które w miejscowości Guarambare należą m.in. do grupy ministrantów przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wspólnie zorganizowaliśmy pocztę wielkanocną. Nadesłane drogą elektroniczną listy niosą piękne życzenia, ale również są świadectwem doświadczenia bliskości Pana Jezusa, co jest szczególnie cenne dla uczniów klas trzecich naszej szkoły, którzy przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Naszą radością jest podzielenie się otrzymaną korespondencją”

Powyższe zdjęcia przedstawiają Kościół w Guarambare, o którym mowa w tekście i ministrantów.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia otrzymanych listów oraz ich tłumaczenia:

1 załącznik: Ktoś chciał nam zrobić niespodziankę i napisał życzenia po polsku:)

2 załącznik: Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3 załącznik: „Witajcie wszyscy. Jak się macie? Jestem bardzo szczęśliwa wiedząc, że po raz pierwszy przyjmiecie do swych serc Pana Jezusa pod postacią Najświętszego Sakramentu, akceptując i przyjmując Jego Ciało. Pan Bóg będzie wam błogosławił i odkryje Was swoją opieką i Aniołami. Pamiętajcie zabrać ze sobą to wielkie spotkanie z Jezusem. On będzie żył wiecznie blisko z każdym z Was, jeżeli będziecie zawsze Go strzec w swoim sercu. Jezus jest szczególnym Przyjacielem. Będzie was prowadził z radością, szacunkiem i nad wszystko z miłością. Od dnia, w którym Go po raz pierwszy przyjmiecie w  Komunii Świętej Wasze życie będzie spokojne i radosne.Tego wszystkiego mogę doświadczać od momentu mojego pierwszego spotkania w Komunii Świętej i dziś trwam posługując blisko ołtarza w grupie ministrantów robiąc to z miłością i radością. Niech Jezus Zmartwychwstały radość, pokój i dobrobyt dla Waszych Rodzin i domów.

Wesołych Świąt! Gima G.”

1 załącznik: „Cześć wszystkim! Jak się macie? Mam nadzieje, że dobrze u Was. Chciałabym przesłać Wam najlepsze życzenia Wielkanocne. Wiem też, że przygotowujecie się do pierwszej Komunii Świętej. Chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem bycia w grupie ministrantów. Być ministrantem to jest coś pięknego i można się czuć genialnie będąc częścią jednej wielkiej rodziny, jaką są ministranci, w dobrej i miłej atmosferze. Należę do grupy ministrantów od 4 lat. Uwielbiam służyć Panu Bogu i lubię dzielić Słowo Boże z moją rodziną. Kiedy wstąpiłam do tej grupy poczułam coś pięknego aż do dzisiaj.
Proszę Was, byście zawsze podążali za Bogiem, żeby On zawsze mógł Was prowadzić! Na koniec mam nadzieję, że ucieszyliście się i skorzystaliście słuchając lub czytając ten krótki list.
Dużo sił dla Was! Niech Bóg Was błogosławi!
Wirtualne uściski! Mia G.

2 załącznik: Wesołych Świąt!