JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

W piątek 07.06.2019 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 nasi uczniowie oraz uczniowie z całej Polski czytali – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce. Co roku uczniowie manifestują, że lubią czytać oraz że czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze. Co roku w akcji bierze udział 400 tys. osób. Do naszej inicjatywy przyłączyli się także najmłodsi czytelnicy (np.: Mała Zuzia).

Cieszymy się,że akcja bardzo spodobała się wszystkim uczniom i będziemy ją kontynuować co roku.

Galeria zdjęć

Książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nasza biblioteka wzięła udział w programie  pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”  i otrzymała w ramach programu 15000,00 na zakup książek do biblioteki.

Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program czytelnictwa

Dzięki otrzymanym środkom finansowym biblioteka została doposażona w 606 pozycji książkowych z nowego kanonu lektur i nowości wydawniczych (wykaz dostępny w bibliotece szkolnej). To wielki sukces, ponieważ już dawno nasza biblioteka szkolna nie była tak dobrze zaopatrzona.

Galeria zdjęć

Uwaga akcja!”Jak nie czytam, jak czytam”

Już wkrótce w nasza szkoła weźmie udział w akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce. Co roku uczniowie manifestują, że lubią czytać oraz że czytają więcej niż dorośli. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu. Co roku w akcji bierze udział 400 tys. osób.

Zapraszamy! Szczegóły wkrótce!

Konkurs „Mój Ex Libris”

27 maja odbyło się uroczyste podsumowanie V Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Mój ex libris” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Kielcach. Naszą szkołę reprezentował Adam Bilski z kl. III A gimnazjum. Uczeń zdobył II miejsce, co jest dużym sukcesem, ponieważ do konkursu zgłoszono prawie 170 prac. Na uwagę zasługuje fakt, że wystawa  nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Adamowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć

„Czytanie to przygoda” – Poranek z Koziołkiem Matołkiem

Dnia 26.03.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z wyjątkowym gościem – Koziołkiem Matołkiem. Uroczystość skierowana była dla uczniów kl. 0 oraz 1-3 Szkoły Podstawowej. Na wstępie akademii, klasa 6a zaprezentowała dzieciom najważniejszych bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego, a następnie przedstawiła krótką inscenizację nt. przygód Koziołka Matołka. Głównym bohaterem naszej inscenizacji był Koziołek Matołek, w którego postać wcielił się Stasiu Górak z kl. IIIA Gimnazjum. Pod koniec uroczystości, uczniowie wysłuchali fragmentu 2 Księgi „Przygód Koziołka Matołka” oraz nagrodzeni zostali dyplomami i słodkościami – prezentami od Koziołka.

Uroczystość została zorganizowana w ramach promowania czytelnictwa pt. „Czytanie to przygoda” przez nauczycieli bibliotekarzy oraz kl. 6a.

Galeria zdjęć

Sukces uczniów kl. 5B

Dnia 11 lutego uczniowie klasy 5b (Maria Gódź, Zuzanna Żarnowiec i Szymon Tokarski) wraz z p. Eweliną Kowalską odebrali nagrody w konkursie zorganizowanym przez Fundację Świat Którego Nie Znacie pt. „Dzieci czytają dzieciom – audiobook”. Uczniowie Ci zajęli pierwsze miejsce. Na uwagę zasługuje również fakt, że uczniowie kl. 6a (Antoni Wołoszyn, Mateusz Pecel i Maciej Słabiak) zdobyli wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie autorskie z kielecką poetką – Panią Zytą Trych

Dnia 03.12.2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zytą Trych –  znaną kielecką poetką, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, które przygotowały Panie: Teresa Mider, Ewelina Kowalska i Ewa Smurzyńska. Podczas uroczystości uczniowie klasy 6a prezentowali wybrane wiersze Pani Zyty, a uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach – Emma Śliz oraz uczeń naszej szkoły – Maciej Słabiak przygotowali oprawę muzyczną.

Spotkanie było bardzo wzruszające dla naszego gościa. Pani Zyta opowiedziała uczniom w jaki sposób życie wpływało na Jej twórczość oraz o tym, jak wyglądała nasza szkoła, kiedy Ona do niej uczęszczała.

Pani Zyta Trych   jest  rodowitą kielczanką, przez wiele lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Specjalnej nr 17 w Kielcach oraz w Szkole Przemysłu Spożywczego – jest wielkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Odznaczona została również Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pani Zyta wielokrotnie była gościem naszej szkoły i   prezentowała swoją twórczość na spotkaniach z młodzieżą. Do najbardziej znanych utworów należą: Doznanie codzienności, Urok dnia, Bo to jest moje miasto, Santo Subito, Pielgrzym naszych czasów, Hrabina niebieska.

Cieszymy się, że tak znakomita poetka zechciała gościć w naszej szkole i mamy nadzieję, że  wkrótce znów do nas zawita z porcją nowych wierszy. Dyrekcja Naszej Szkoły i Nauczyciele dziękują za miłą wizytę.

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Panią Zytą Trych

Dnia 03.12.2018 r. o godzinie 10.45 odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Zytą Trych –  znaną kielecką poetką, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

Zapraszamy Dyrekcję oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Nauczyciele-bibliotekarze

Uwaga Konkurs!Polega on na nagraniu dowolnie wybranego fragmentu książki na nośniku elektronicznym. W konkursie biorą udział drużyny, składające się z trzech osób. Szczegółowych informacji dowiecie się w bibliotece szkolnej. Termin oddania nagrań do biblioteki: 17.12.2018 r. Zachęcamy do udziału.

Rok szkolny 2018/2019

Książki też mają wakacje

Konkurs „Mój ex libris”

22 maja odbyło się uroczyste podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Mój ex libris” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowała Monika Iwanicka z kl. III B gimnazjum, która została przygotowana przez p. Teresę Mider i p. Ewelinę Kowalską. Uczennica otrzymała wyróżnienie, co jest dużym sukcesem, ponieważ do konkursu zgłoszono ok. 150 ex librisów. Na uwagę zasługuje fakt, że wystawa  nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Galeria zdjęć

Wystawa plakatów kl. 7b „Jak efektywnie wykorzystać czas”

Ciekawe prace siódmoklasistów wykonane po lekcji doradztwa zawodowego zainspirowały Panie Bibliotekarki T.Mider i E. Kowalską, zajmujące się na co dzień dekoracjami naszej szkoły. Powstała kolejna efektowna gazetka. Na prezentowanych plakatach dominują kolory żółty i niebieski kojarzące się z latem i wakacjami.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy. Uczniom kl. 7b gratulujemy pomysłów.

Spotkanie z aktorem w naszej szkole

 „Świat jest teatrem, aktorami ludzie”

W dniu 14 maja w naszej szkole gościł znany kielecki aktor Dawid Żłobiński. Pan Dawid jest absolwentem PWST w Krakowie, ma na swoim koncie niezliczoną ilość ról teatralnych i filmowych. Ponadto aktor wielokrotnie otrzymał nagrodę Dziką Różę – wyraz szczególnej sympatii widzów. Prywatnie jest mężem aktorki Beaty Pszenicznej i ojcem 9-letniej Bogny, która także występuje na scenie Teatru im. S.Żeromskiego w Kielcach. Nasz gość z pasją, w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o swojej pracy w teatrze. Odpowiadał na liczne pytania uczniów naszej szkoły. Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze. W roli prowadzących świetnie spisali się Aleksandra Gawryjołek z klasy 7b i Jakub Osobiński z klasy 7 a. Niezapomniane wrażenie wywarła wystawa przedstawiająca historię teatru od antyku do współczesności oraz prywatna kolekcja masek weneckich Pań: Teresy Mider i Eweliny Kowalskiej. Organizatorkami spotkania były: Ewa Smurzyńska, Teresa Mider i Ewelina Kowalska.

Galeria zdjęć

KONKURS BIBLIOTECZNY

ZBIÓRKA DARÓW KSIĄŻKOWYCH

Zachęcamy czytelników naszej biblioteki do wyzbywania się nieużytecznych już książek z domu (lektur i nie tylko). Przyjdź i oddaj bibliotece swoje książki w darze! Dary książkowe zostaną włączone do zbiorów biblioteki. Prosimy aby przekazywane książki były w dobrym stanie.

Zapraszamy!

BIBLIOTEKA  SZKOLNA

ogłasza kolejną edycję wyborów Czytelnika Roku zostań 

CZYTELNIKIEM ROKU 2017/2018!

Tytuł przyznaje bibliotekarz!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 27.11.2017 r. nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły: p. Teresa Mider oraz p. Ewelina Kowalska zorganizowały „Poranek z Pluszowym Misiem” oraz piękne wystawy i prezentacje książek w ramach „Dnia Pluszowego Misia”. Uroczystość przeznaczona była dla klas: „0” oraz 1-3 szkoły podstawowej, a przygotowali ją uczniowie klasy III B (Bartosz Chudzicki i Tomasz Orkisz) i III A (Bartłomiej Krzemiński) gimnazjum oraz uczennice klasy 5 a. Na początku gimnazjaliści przedstawili krótką historię pluszowego misia i jego święta. Następnie uczennice klasy 5 zaprezentowały wiersze o niedźwiadkach. Uwieńczeniem imprezy był quiz sprawdzający wiedzę dzieci na temat misiów. Największą atrakcją uroczystości okazał się jednak WIELKI MIŚ, który  podbił serca wszystkich milusińskich i który zabawiał uczniów również na przerwach. Oczywiście tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoim ulubionymi pluszakami.

W ramach zorganizowanego przez bibliotekę szkolną „Dnia Pluszowego Misia” świetlica szkolna przygotowała dla swoich podopiecznych konkurs plastyczny. Polegał on na wypełnieniu konturów pluszaka wydzieranką z kolorowego papieru. Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu i w niedługim czasie zgromadziliśmy wiele pięknych prac. Najładniejsze z nich  zostały nagrodzone.

Galeria zdjęć

Z wizytą w WBP

20.10. 2017 r. uczniowie klasy 4 a wraz z nauczycielami: p. Katarzyną Milewską oraz p. Eweliną Kowalską odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.  Celem wizyty było zwiedzenie  gmachu biblioteki, zapoznanie się ze zbiorami  oraz procedurą wypożyczania księgozbioru i materiałów audiowizualnych.

Galeria zdjęć

Biblioteka na Europejskich Dniach Dziedzictwa…

15.09.2017 r.  uczennice kl. II B gimnazjum (Agnieszka Góra, Anna Hachulska, Julia Rózga, Maria Stachurska i Aleksandra Sularz) wraz z  p.  Eweliną Kowalską reprezentowały naszą szkołę podczas otwarcia wystawy „Prawda czasu – prawdą obrazu. Człowiek twórcą czy niszczycielem krajobrazu?” oraz na wykładzie dr. Andrzeja Przychodniego pt.  „Świętokrzyski krajobraz kulturowy – próba charakterystyki”. Uroczystość odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach w ramach 25.  Europejskich Dni Dziedzictwa 2017.