17 stycznia 2018r. liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowawców udała się do Teatru im. S. Żeromskiego. Dla niektórych – szczególnie klas młodszych –  była to pierwsza wizyta w teatrze.

Wszyscy pamiętali o odświętnym stroju i kulturalnym zachowaniu. Po zajęciu miejsc z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie spektaklu.

Rozległ się dzwonek, kurtyna „poszła w górę”. Rozpoczęło się przedstawienie pt: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Nie jeden z otwartą buzią podziwiał grę aktorów, wsłuchiwał się w teksty piosenek.

Natomiast po spektaklu uczniowie klasy 4”b” mieli okazje zerknąć niemal w każdy kątek i zakamarek kieleckiego teatru. Przewodniczką była Pani Beata Pszeniczna. Odkrywała przed ciekawymi czwartoklasistami sekrety gry aktorskiej i odpowiadała na całe mnóstwo przeróżnych pytań.

Z teatru chyba wszyscy wrócili pełni wrażeń i emocji.