W dniu 28 listopada uczniowie klasy 7a i 7b oraz IIA i IIB gimnazjum, wraz z  opiekunami: p. W. Herbergier, A. Włosińską, M. Ogłozą – Fisiak, D. Hurkałą, M. Jędryką oraz M. Wojtasik mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego przedstawienia muzycznego „Romeo i Julia” w teatrze „Studio Buffo” w  Warszawie. Spektakl ten jest pierwszym na świecie musicalem na wodzie 3D Live, który został zaprezentowany na kurtynach wodnych. Wirtualna scenografia została wygenerowana przez projekcje 3D. Widzowie oglądali zatem spektakl w specjalnych okularach. Oryginalna muzyka, wspaniała scenografia oraz choreografia sprawiły, że wszyscy opuścili teatr pełni wrażeń i refleksji.
W ramach wycieczki do stolicy uczniowie zwiedzali również Zamek Królewski, odrestaurowaną rezydencję Królów I Rzeczpospolitej. Tam mieli okazję podziwiać m.in. sale królewskie, powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz stałe ekspozycje i czasowe wystawy sztuki dawnej. Poznali także historię zamku oraz jego ówczesnych mieszkańców. Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń, uczniowie wraz z opiekunami wrócili do Kielc.