W dniach 20-26 maja odwiedziliśmy Wielką Brytanię. Był to wyjazd edukacyjny , który dał nam możliwość praktycznego wykorzystania i rozwijania wiedzy językowej zdobywanej w szkole. Poznaliśmy historię i geografię tego kraju oraz ciekawostki związane  ze zwiedzanymi miejscami.  
 Anglia powitała nas pięknymi, białymi, wapiennymi klifami, oświetlonymi porannym słońcem, które zobaczyliśmy z promu dopływając do Dover.

Byliśmy w Królewskim Windsorze nad którym góruje zamek Królowej Elżbiety II. Dużo wrażeń dostarczyła nam  wizyta w nadmorskim kurorcie Brighton i spacer po molo, które „wchodzi‟ w morze na odległość 524 metrów.  Przenieśliśmy się w magiczny świat wschodu podczas wizyty w Pawilonie Królewskim.
 Londyńskie spotkanie z różnymi środkami transportu w Londyńskim Muzeum Transportu, zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego, spotkanie z dinozaurami  w Muzeum Historii Naturalnej, panorama na miasto z wysokości 137m podziwiana z London Eye, sfotografowanie się z ulubionym celebrytą, (nawet z rodziną królewską!) w Madame Tussaud’s, pełen niezwykłych doznań Shrek’s Adventure, zwiedzanie Pałacu Eltham i jego ogrodów oraz rejs Tamizą dopełniły wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. 

A wszystkiemu temu towarzyszył  język angielski, zadania językowe w formie „treasure hunt‟ (poszukiwanie obiektu i uzyskiwanie informacji o nim), zajęcia językowo-kulturowe, co znakomicie pobudzało wyobraźnię, zachęcało do ciekawych rozmów oraz kontaktów. 

Galeria zdjęć