Fabryka „Decora” w Miechowie  słynie z produkcji wspaniałych artystycznych ozdób choinkowych. Tam właśnie 24 listopada udali się uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych.  Co ciekawe – pomimo postępu techniki  tradycyjna technologia produkcji pozostała niezmieniona od połowy XIX wieku.

Po przybyciu na miejsce podzielono nas na 2 grupy.  Pierwsza własnoręcznie ozdabiała bombki, druga – zwiedzając zakład – poznała proces produkcyjny powstawania ozdób. Wszyscy byli zadowoleni z przydzielonych im „działów”, zwłaszcza, że po godzinie nastąpiła zamiana.

Trzeba przyznać, że różnorodność ozdób choinkowych i bombek zafascynowała uczniów i nauczycieli tak bardzo, że w firmowym sklepie rzucili się w wir zakupów.  Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, obciążeni pudełkami z bombkami i obsypani brokatem. To była udana wycieczka!