We wrześniu wspominamy wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i radzieckim najeźcą. Z tej okazji uczniowie klasy 6b oraz 8b pod kierunkiem nauczycieli mgr Agnieszki Wilk oraz mgr Dariusza Orkisza, przy scenografii wykonanej przez mgr Jolantę Szymak przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterów tamtych tragicznych wydarzeń.

galeria zdjęć

Wcześniej tj. 15 września odbyła się uroczystość poświęcona Kielczanom zamordowanym przez Niemców w latach 1940-1944, na terenie kompleksu leśnego w okolicach Baranówka. Msza Św. polowa została odprawiona przy Pomniku Straceń na Stadionie Leśnym, nieopodal grobu zamordowanego przez Niemców 16-letniego Wojtka Szczepaniaka. Nabożeństwo poprowadzili proboszcz i księża parafii Chrystusa Króla na Baranówku z udziałem ks. dyrektora Jacka Kopcia z Zespołu Szkół Katolickich. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele Wojewody, Prezydenta Miasta Kielce, IPN-u, OMPiO oraz coraz mniej liczni kombatanci, a także delegacje jednostek wojskowych, policji i służb mundurowych. Szkołę Podstawową nr 9 reprezentowali: Pan Dyrektor Łukasz Stochmal, Pani Dyrektor Ewelina Kowalska oraz nauczyciele i uczniowie z rodzicami. Uroczystość prowadził Pan Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Po Mszy św. odbył się Apel Pamięci, salwa honorowa a następnie złożono wieńce i  kwiaty pod Pomnikiem Straceń. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem mgr Dariusza Orkisza przedstawili program artystyczny połączony ze śpiewem pieśni patriotycznych.

galeria zdjęć