Reprezentacja naszego Wolontariatu (Natalia Olesiak i Dawid Malec z kl. IIIA) wraz z p. Eweliną Kowalską wzięła udział w inauguracji akcji “Pola Nadziei 2017/2018”. Uroczystość odbyła się 10 października br. w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w  Kielcach. Celem akcji jest głoszenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy Hospicyjnej, następnie zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia akcji „Pola Nadziei” oraz plany na najbliższą kampanię. Całość dopełniły występy wokalne „małych” wolontariuszy. Na koniec delegacje szkolne: uczniowie i nauczyciele – wolontariusze akcji Pola Nadziei otrzymali symbol akcji: cebulki żonkili, do posadzenia na przyszkolnych rabatach. Po inauguracji wszyscy wspólnie zasadzili cebulki żonkili na rabacie przy Hospicjum.