Sprawozdanie z pracy wolontariatu w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019

13 stycznia odbył się kolejny finał WOŚP. Zebrana kwota 27019.01 zł, co prawda nie jest rekordem w naszej szkole, ale ze względu na warunki zbiórki uważamy, że jest to znów mała cegiełka, która zasili szczytny cel w/w imprezy.

Woluntariusze byli przy zabawach karnawałowych i bawili się z dziećmi z młodszych klas. Przed świętami wielkanocnymi sprzedawali ozdoby świąteczne i pomagali paniom: A. Stelmaszczyk i J. Szumak w zorganizowaniu przedsięwzięcia.  Przez cały rok dbaliśmy o tablicę wolontariatu. Pani Teresa Mider bardzo chętnie nam w tym pomaga.

Nadal zbieraliśmy nakrętki dla Kubusia i podkreślamy, że jesteśmy 5. dnia każdego miesiąca. Wszystko co robimy umieszczamy na stronie szkoły. Panie  E. Kowalska i M. Wojtasik dbają o to.

Adam Bilski, uczeń klasy IIIa gimnazjum, w każdy piątek prowadził zajęcia nauki gry w szachy. Mówi, że szkoda, że rok szkolny się kończy, bo dzieci zaczęły w końcu grać, a on ma z tego niesamowitą satysfakcję.

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy już tradycyjnie, włączają się w naszą pracę. Pani Dorocie Piazdeckiej, Pani Agacie Włosińskiej, Pani Ani Stelmaszczyk, Siostrze Marceli i Pani Justynie Krawczun, które były ze mną w tym roku przy rozliczaniu WOŚP i co najważniejsze wszystko się zgadzało.

Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.

Opiekun Wolontariatu : Magdalena Jędryka

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

„Istnienie zła nie może być powodem, przez który przestaniemy wierzyć w dobro”

Za nami 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w naszej szkole. Jako wolontariusze pracowali rodzice naszych uczniów, pracownicy szkoły, nauczyciele,uczniowie oraz absolwenci. Dziękujemy mieszkańcom miasta i okolic, że przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego kwestowania. Dziękujemy wszystkim sponsorom,dzięki którym mogliśmy zorganizować 27 Finał i przeprowadzić licytacje.

Na zakończenie tradycyjnie było Światełko do nieba, które w tym roku zapamiętamy szczególnie, bo jego blask łączy się z Gdańskiem, który dzieli się dobrem i z którym my się solidaryzujemy w bólu i smutku. Dzięki Wam udało nam się zebrać  27019 01 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Lista zadań świątecznych od Wolontariatu dla WSZYSTKICH!

Sprawozdanie z pracy wolontariatu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019

            To już ósmy rok naszej pracy na rzecz szkoły i innych ludzi. Czasem wydaje nam się, że wszystkie drzwi przed nami się zamykają, a jeżeli chodzi o ludzi dorosłych, to też ich serca. Za to z wielką energią i nie słabnącym zapałem dzieci z naszej szkoły garną się do pracy. Często są dla nas kołem napędowym w podejmowaniu działań. A my od lat zbytnio się nie wyróżniamy, oprócz czerwonych koszulek w szkole, w tym co robimy. Taką naszą stałą działalnością jest praca z dziećmi  i zabawa z nimi. Zbieramy nakrętki dla Kubusia już od paru lat. Zadbaliśmy o zwierzęta w schronisku w Dyminach, zawożąc przedświąteczną paczkę. We wrześniu, jak co roku wolontariat rozpoczął swoją działalność. Po wakacjach, wypoczęci i  uśmiechnięci, byliśmy współorganizatorami akcji Kielce – Syrii. Mogliśmy znowu zbierać pieniądze, które tym razem przekazaliśmy dzieciom wojny w Syrii. Ta niemała kwota, bo 1944,19 zł przyczyni się do budowy szkół ośrodków terapeutycznych dla dzieciaków. Ten szczytny cel, ta duża impreza- to ogromna praca nauczycieli zaangażowanych w to przedsięwzięcie (pani Renata Długosz, pani Agnieszka Wilk, pani Anna Stelmaszczyk, siostra Marcela). To również nasi niezastąpieni rodzice, nasi przyjaciele, na których  można zawsze liczyć i którzy nigdy nie zawiodą. Bardzo dziękuję, jako opiekun wolontariatu, za pomoc, wsparcie i serce wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu fizycznie i  duchowo.

            Byliśmy z paczkami Mikołajkowymi w Krakowie w szkole dla dzieci niepełnosprawnych. Przygotowaliśmy z Siostrą Marcelą i Panią Anią Stelmaszczyk 170 paczek ze słodyczami.

Zakończyliśmy formalne przygotowania do Finału WOŚP (odbędzie się 13 stycznia 2019 roku). Dzieci pomagały podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego (klasy VIII a i VIII b). Chcielibyśmy pomagać przy Zabawie Noworocznej bawiąc się z naszymi maluchami.

Tyle po krótce o tym, co robimy. Przez te 8 lat zebraliśmy we wszystkich akcjach charytatywnych 186702,79 zł. Pani dyrektor jest z nas bardzo dumna i szczyci się pracą wolontariatu w swojej szkole, a my się dużo uśmiechamy i dziękujemy, że możemy nadal to robić.

Galeria zdjęć

Akcja Wolontariatu „Kielce-Syrii”

Jak co roku wolontariat rozpoczął swoją działalność. Po wakacjach, wypoczęci, uśmiechnięci i pełni nowych pomysłów,  byliśmy współorganizatorami akcji „Kielce- Syrii”. Mogliśmy znów zbierać pieniądze, które przekazaliśmy dzieciom wojny w Syrii. Uskładała się niemała kwota, bo 1944,19 zł Zgromadzone środki przyczynią się do budowy szkół i placówek terapeutycznych dla potrzebujących dzieci. W ten szczytny cel włączyła się niemal cała szkoła. Dzięki ogromnej pracy, kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli (pani Renaty Długosz, pani Agnieszki Wilk, pani Anny Stelmaszczyk, siostry Marceli) powstała duża środowiskowa impreza. Niezastąpieni i niezawodni okazali się rodzice – nasi przyjaciele, na których  można zawsze liczyć.

Jako opiekun Wolontariatu bardzo dziękuję za pomoc, wsparcie i serce wszystkim obecnym z nami fizycznie i duchowo w tym szczególnym dniu.

Magdalena Jędryka

Galeria zdjeć

Praca Wolontariatu

Co robiliśmy w 2017 i 2018?

Właśnie dzisiaj tj.11 września 2018 r. byliśmy w KCK na przedstawieniu „Calineczka”. Wsparliśmy przez to akcję: „Kielce-Syrii”.

A wcześniej?

Bawiliśmy się z dziećmi na świetlicy i pomagaliśmy im odrabiać lekcje.

Co nam daje praca z dziećmi? (wypowiada się Paulinka Borkowska –uczennica klasy 3 Gimnazjum).

„Praca z dziećmi jest bardzo przyjemna, ale też wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Chętnie dzielimy się z nimi wiedzą, bawimy i spędzamy produktywnie czas. Dzieciaki dają wiele radości, nie da się przy nich nudzić. Dzięki nim czujemy się z dziewczynami dojrzalsze i jesteśmy dumne z tego, że możemy mieć je pod opieką. Trzeba jednak uważać, często trafiają się niesforne maluchy, dla których potrzeba nieco cierpliwości. Mimo tego nadal uważam, że warto poświęcić dla nich kilka chwil”.

Praca w Wolontariacie to także stały kontakt ze schroniskiem w Dyminach.

26 Finał WOŚP

14 stycznia już po raz 11 wzięliśmy udział w Finale WOŚP. 77 wolontariuszy naszej szkoły dzielnie kwestowało na ulicach Kielc. Choć było zimno i wietrznie, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, osiągnęliśmy wynik, którym znowu możemy się pochwalić. Zebraliśmy w tym roku: 30 669 zł. Rodzice –  starsi rangą Wolontariusze – przyjaciele naszej szkoły mieli mnóstwo pracy w przygotowaniu Festynu. Wszyscy zasługują na największą nagrodę – serce WOŚP-u  2018.

Przez całą imprezę wszyscy dobrze się bawili w rytmie muzyki, próbując smakołyków przygotowanych przez panią Marysię i Agnieszkę, a także nasze niezastąpione mamy i babcie itp. Dziękujemy!

Galeria zdjęć

Informacje na temat tego wydarzenia ukazały również się w mediach komunikacji masowej (adres znajduje się  w poniższym linku):

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22899228,wosp-juz-kolejny-raz-w-tej-kieleckiej-szkole-zebrali-ponad.html#BoxLokKielLink

Wolontariusze na Kiermaszu Bożonarodzeniowym

Wolontariusze obsługiwali Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej szkole. Ich uśmiechnięte buzie zachęcały do kupna ozdób i ciasteczek upieczonych przez nasze kochane mamy, a też i same dzieci. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Nasi wolontariusze w Krakowie

04 grudnia, już po raz szósty, odwiedziliśmy Szkołę Specjalną przy ul.Zamoyskiego w Krakowie. Wolontariusze wręczyli dzieciom paczki, które przygotowali wcześniej w szkole. Uczestniczyliśmy we Mszy Św.w Łagiewnikach. Mszę celebrował ks. Karol. Wycieczka okazała się jak zwykle niezapomniana. To był wyjątkowy dzień!

Galeria zdjęć

Wolontariat w hospicjum

Reprezentacja naszego Wolontariatu (Natalia Olesiak i Dawid Malec z kl. IIIA) wraz z p. Eweliną Kowalską wzięła udział w inauguracji akcji “Pola Nadziei 2017/2018”. Uroczystość odbyła się 10 października br. w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w  Kielcach. Celem akcji jest głoszenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy Hospicyjnej, następnie zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia akcji „Pola Nadziei” oraz plany na najbliższą kampanię. Całość dopełniły występy wokalne „małych” wolontariuszy. Na koniec delegacje szkolne: uczniowie i nauczyciele – wolontariusze akcji Pola Nadziei otrzymali symbol akcji: cebulki żonkili, do posadzenia na przyszkolnych rabatach. Po inauguracji wszyscy wspólnie zasadzili cebulki żonkili na rabacie przy Hospicjum.

Galeria zdjęć

Rok Szkolny 2017/18

IDEA WOLONTARIATU

Wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie. Uczy miłości, pokazuje jak kochać ludzi, zwierzęta, rośliny, zachwycać się wszystkim wokoło. Nasze serca tak bardzo potrzebuję drugiego człowieka. Marzą, żebyśmy potrafili się czasem zatrzymać, popatrzeć komuś w oczy, uśmiechnąć się, uścisnąć rękę. Uczymy się tego wszystkiego od ludzi,  z którymi przebywamy, którzy potrzebuję naszej pomocy. Oni pokazują nam,  co naprawdę jest w życiu ważne. Wszystkiego dotykają sercem.

Kopia DSC_0007

Pomocna dłoń w naszej szkole

Wolontariat, już tradycyjnie, rozpoczął pracę na terenie szkoły w październiku 2016 roku. 10 października wzięliśmy udział w inauguracji Kampanii Pola Nadziei, która odbyła się w Hospicjum Stacjonarnym im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach przy ulicy Mieszka I.

Od września zbieramy nakrętki  na chorego Wiktora, które przekazujemy systematycznie mamie chłopca.

Pomagamy dzieciom z klasy VI b w nauce. Dziewczynki z klasy III b, Oliwia Ojrzyńska i Karolina Król, w każdy piątek o godzinie 14.30 zajmują się dwójką dzieci / Julią i Dawidkiem /. Uczniowie klas I – III gimnazjum mają też  zajęcia z dziećmi na świetlicy. Bawią się z nimi, odrabiają lekcje i chętnie spędzają z dziećmi czas.

Próbujemy też zająć małe dzieci na długich przerwach. Gimnazjaliści, jeżeli tylko mają czas i siły, chętnie bawią się z małymi dziećmi. .

Dziewczynki z klasy III a pomagały w sprawnym przeprowadzaniu zdjęć dla SP i Gimnazjum, a z III b obsługiwały stoisko kiermaszowo- bożonarodzeniowe przed świętami.

Już tradycyjnie wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka” i obdarowaliśmy dwie rodziny. Pracy przy organizacji tego przedsięwzięcia było co niemiara. Gdyby nie nadzwyczajna motywacja dziewczynek z III b, nie udałoby się wszystkiego tak dobrze zorganizować.  Oczywiście jest to owoc pracy całej szkoły i wszystkich nauczycieli o wielkim sercu.

Na Mikołaja udaliśmy się na wycieczkę do szkoły specjalnej przy ul. Zamoyskiego w Krakowie. Było nam szczególnie miło, bo już drugi raz zaszczyciła nas swoją obecnością Pani dyrektor Elżbieta Dudała.  Ania Stelmaszczyk i siostra Marcela to także dzielne wolontariuszki i zawsze można liczyć na ich pomoc i zaangażowanie. Dzieci, nasi przyjaciele, tak już można o nich powiedzieć, bardzo się ucieszyli z naszych odwiedzin. Jak zwykle czekali na nas uśmiechnięci i radośni. Bardzo lubimy tam jeździć. Nasza wycieczka jest zawsze połączona z mszą świętą w Centrum Miłosierdzia w Łagiewnikach. To są niezapomniane przeżycia i piękne chwile wzruszeń.

5 dzień każdego miesiąca jest dniem, gdzie akcentujemy, że jesteśmy w szkole. Szczególnie czerwonymi koszulkami podkreślamy naszą obecność i aby podziękować tym dzieciom, nie pytamy ich w tym dniu. To tak mało, a dla nich tak dużo znaczy.