Dnia 16 maja 2018 roku w ramach Dnia Otwartych Koszar uczniowie klasy 1b odwiedzili Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, gdzie zostali zapoznani ze specyfiką pracy w wojsku. Podczas zwiedzania jednostki mali goście mieli okazję obejrzeć śmigłowiec Mi-24 i pojazdy wojskowe oraz dowiedzieć się jak wygląda baza wojskowa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały żołnierzy, którzy pokazywali im sprzęt wojskowy. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami zachowania się w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów pozostałych po II wojnie światowej, mogli założyć mundur, hełm, maskę gazową oraz wziąć do ręki broń strzelecką. Wizytę w kieleckiej jednostce wojskowej zakończono zwiedzaniem sali tradycji, gdzie uczniowie poznali historię i tradycje Centrum oraz wysłuchali informacji o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych na całym świecie.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałą zabawą, ale także okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska, pogłębienia uczuć patriotycznych i wiedzy historycznej na temat własnej Ojczyzny.