P1070075W poniedziałek 1 września br. na boisku przed budynkiem ZSO nr 26 w Kielcach punktualnie o godzinie 9.00 stawili się uczniowie i ich rodzice. Przybyli tu prosto z kościoła parafialnego, w którym odbyła się Msza św. rozpoczynająca rok szkolny.

Szczególnie „maluszki” z niecierpliwością oczekiwały na pierwszy dzwonek. Wprowadzono sztandar, zabrzmiał hymn. Pani dyrektor krótkim przemówieniem zainaugurowała rok szkolny 2014/2015.

Zaproszeni goście – ks. proboszcz J. Marcinkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Wrona-Cyranowska-życzyli uczniom wytrwałości i radości w odkrywaniu talentów i ich pielęgnowaniu.

Następnie uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze po wakacjach spotkanie z wychowawcami. Niektórym starszym gimnazjalistom trudno było krzyknąć – WITAJ SZKOŁO!