W całej Polsce 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” w tym 182,680 uczniów z 987 szkół i przedszkoli z województwa świętokrzyskiego.

Celem przedsięwzięcia było wspólne zaśpiewanie 4 – zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli. Uroczystość odbyła się w piątek, 9 listopada o godzinie 11.11.

Również w naszej szkole wszyscy śpiewająco uczciliśmy 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaśpiewaliśmy dla naszych przodków. Śpiewem wyrażaliśmy miłość i szacunek dla Ojczyzny.

A oto jak śpiewaliśmy…

Po odśpiewaniu hymnu dla wszystkich zgromadzonych odbyła się krótka lekcja historii, zakończona konkursem historycznym. Temat lekcji –  to odpowiedź na pytanie: Jaka była polska droga do niepodległości?

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały charakter międzypokoleniowy, jednoczący wszystkich, radosny i były lekcją patriotyzmu!

Oczywiście na tę okoliczność przygotowana została wystawa, która zdobiła korytarz szkolny i przypominała uczniom o tym ważnym wydarzeniu.

Kochajmy Polskę!