Uroczystość poświęcona kielczanom i harcerzom zamordowanym przez Niemców w latach 1940-1944

W dniu 20 września 2020 odbyła się uroczystość poświęcona kielczanom i harcerzom zamordowanym przez Niemców w latach 1940-1944, na terenie kompleksu leśnego w okolicach Baranówka. Msza św. polowa została odprawiona przy Pomniku Straceń w lesie, nieopodal grobu zamordowanego przez Niemców 16-letniego Wojtka Szczepaniaka. Mszę Świętą poprowadził Proboszcz i księża parafii pw Chrystusa Króla na Baranówku. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele Prezydenta, coraz mniej liczni kombatanci, harcerze,a także reprezentacja naszej szkoły (Pan Dyrektor Łukasz Stochmal, były Dyrektor Szkoły- Pan Andrzej Kuźniar oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 wraz ze Sztandarem Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach).