W dniu 17 września 2017 odbyła się uroczystość poświęcona poległym tysiącom kielczan, zamordowanym przez Niemców w latach 1940-1944 na terenie kompleksu leśnego w granicach i  obrzeżach miasta. Zwykle Msza św. polowa jest sprawowana przy Pomników Straceń w lesie, nieopodal grobu zamordowanego przez Niemców 16 -letniego Wojtka Szczepaniaka. Ze względu na pogodę przeniesiono uroczystości do Kościoła Chrystusa Króla. We Mszy św. uczestniczyły delegacje jednostek wojskowych, policji, służb mundurowych, harcerzy i kilku szkół, z kilkunastoma sztandarami, w tym reprezentacja naszej szkoły.  Obecny był wicewojewoda Andrzej Będkowski, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz coraz mniej liczni kombatanci. Po mszy grupa harcerzy złożyła wieniec i zapaliła znicze w kościele przy płycie upamiętniającej naszego patrona. Następnie Dyrektor Szkoły – Elżbieta Dudała, nauczyciele, młodzież i zaproszeni goście udali się na Stadion Leśny pod Pomnik Straceń celem oddania hołdu poległym zapalając znicze i składając wieńce.