Od kilkunastu lat nasza szkoła gości w swoich progach uczestników rambitów przyrodniczych dla klas młodszych szkół podstawowych, których głównym organizatorem i realizatorem jest Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. Opiekunowie Szkolnego Koła LOP, mgr Grażyna Romaniec i mgr Maria Paduszyńska przygotowały wystrój sali gimnastycznej oraz pomagały sprawnie przeprowadzić konkurs.

15 listopada 2017 roku pod przewodnictwem pani prezes LOP w Kielcach – Beaty Antoszewskiej, odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pt.: „Odkrywamy Tajemnice Zwierząt Kręgowych – SSAKI”

Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. Rywalizację podjęło aż 15 szkół z Kielc i powiatu. Każdą szkołę reprezentowały trzyosobowe zespoły, wykazując się niesamowitym zasobem wiedzy, w znacznym stopniu wykraczającym poza program edukacji wczesnoszkolnej. Poziom wiadomości był tak duży, że o czołowych miejscach zdecydowały pojedyncze punkty. Reprezentanci naszej szkoły: Maja Stoch z kl.3a, Jakub Parais z kl.3b, Natalia Pędzik z kl 3c przygotowani do konkursu przez wychowawców : mgr Sławomirę Sobczyk – Grodzką,  mgr Annę Liebrecht i mgr Hannę Matyję, znaleźli się w czołówce, zajmując IV miejsce – GRATULUJEMY.  Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymały również szkoły.

Ogromną atrakcją naszych konkursów jest wspólna zabawa dzieci i nauczycieli, którą prowadzi niesamowity animator Mateusz.