W dniach 7-9 czerwca w Hali Legionów w Kielcach miała miejsce trzecia edycja Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych w Kielcach. W tym roku w zawodach wzięło udział 9 szkół. Szkolne drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach. W poniedziałek 7 czerwca rywalizowały ze sobą klasy pierwsze. W reprezentacji szkoły znaleźli się: Karolina Stokowska, Natalia Kołodziej, Marcelina Toporek, Olek Grabarczyk, Bartek Brzozowski i Dawid Dzieniszewski oraz Kaja Jaros, Oliwia Durma, Zosia Garus, Kacper Kędzior, Olek Mika i Patryk Komorowski. Dzieci zostały wytypowane do reprezentowania naszej szkoły podczas eliminacji, które we współpracy z p. H. Matyją i p. D. Kotlarską przeprowadziła p. Monika Kaczmarek. Rywalizacja była zacięta i dostarczyła dużo emocji. Podczas zawodów wszyscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w każdej konkurencji. Podczas całego turnieju byli niesamowicie skupieni i zmotywowani. Wspierali się nawzajem i przestrzegali wszystkich zasad prawdziwej sportowej rywalizacji. Ani razu się nie poddali i walczyli do samego końca, w efekcie zdobywając II miejsce w Kielcach. Dzieci oprócz braw, dyplomów i pucharu wszyscy w nagrodę otrzymali słodki upominek oraz wspaniały zestaw piłek i przyborów gimnastycznych, z których na pewno będą korzystać na lekcjach wf.

Sporo emocji dostarczył też drugi dzień rywalizacji w trzeciej edycji Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. We wtorek w Hali Legionów swoje sportowe umiejętności sprawdzali uczniowie drugich klas. Naszą szkołę reprezentowali: Larysa Wujek, Zuzanna Kita, Mia Zielińska, Lilia Czobanian, Nela Rowińska, Igor Janduła, Igor Kuc, Mateusz Rabiej, Mikołaj Cieślicki, Antoni Mgłosiek, Weronika Chajczyk i Tytus Krzywda i wywalczyli sobie 5 miejsce. Podczas wtorkowych zmagań sportowych zawodników wspierała p. Sławomira Sobczyk – Grodzka.

Po klasach pierwszych i drugich przyszedł czas na klasy trzecie. W środę, pod opieką p. Sylwii Dudkiewicz, do boju ruszyli uczniowie z klas 3a, 3b i 3c. Byli to: Maria Sławek, Marta Działo, Krzysztof Bieniek, Ksawery Janduła, Leon Białek Antonina Kuzera, Maja Bielecka, Aleksander Gładki, Franciszek Rumas, Stanisław Brzozowski, Natalia Kowalik, Milena Musiał. Nasza szkoła zdobyła w tym dniu 5 miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku !!!