W dniach 28-30.05 klasy szóste naszej szkoły wraz z wychowawcami były na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej i Wrocławiu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy dawną kopalnię złota w Złotym Stoku. Następnie udaliśmy się do Kłodzka, gdzie mieliśmy możliwość wejść i zwiedzić z przewodnikiem monumentalną twierdzę z przełomu XVII i XVIII wieku. Później spacerowaliśmy po pięknym kłodzkim rynku. Następnie udaliśmy się na obiadokolację i nocleg w ośrodku wypoczynkowym Górski Potok w Starej Łomnicy.

Podczas drugiego dnia z bardzo miłą przewodniczką Panią Romaną obejrzeliśmy  piękne uzdrowiska w Polanicy Zdroju i Kudowie Zdroju. Następnie zwiedziliśmy barokową bazylikę w Wambierzycach  – sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kolejnym punktem programu wycieczki był przejazd drogą „stu zakrętów” do Rezerwatu Przyrody Błędne Skały. Uczniów najbardziej ekscytowało przejście malowniczym skalnym labiryntem, gdzie czasami musieli przeciskać się pomiędzy skałami i wąskimi szczelinami. Na koniec dnia zwiedziliśmy jeszcze unikalną Kaplicę Czaszek zbudowaną w 1766 r. w Czermnej.

Ostatniego dnia wycieczki dotarliśmy do Wrocławia, gdzie po krótkim spacerze po Rynku i okolicach zwiedziliśmy Panoramę Racławicką. Jest to ogromne malowidło przedstawiające Bitwę pod Racławicami – jedno z najważniejszych i najwspanialszych dzieł dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Ostatnim punktem naszego programu była wizyta we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Jedną z atrakcji w ZOO było  Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium, prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwyciły nas m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy w późnych godzinach nocnych szczęśliwie do Kielc.